VSD ketvirtadienį pranešė, kad sprendimų priėmėjams nuo sausio teikė informaciją apie galimą įtampą dėl skiepijimo, o nuo kovo – apie su „Šeimų maršu“ susijusias rizikas.
„VSD teikiamos informacijos turinio viešai komunikuoti neturime teisės. Smulkiau teiktos informacijos pobūdį ir kiekį galėtų atskleisti tik pats šios informacijos savininkas, VSD. Apibendrintai galime atsakyti, kad minimų datų ir įvykių kontekste informacijos apie „Šeimų maršo“ organizatorius, dalyvius, kuri indikuotų galimą rimtesnį viešosios tvarkos, rimties, saugumo pažeidimą prezidentas negavo“, – teigiama BNS prezidento atstovo Rido Jasiuliono pateiktame komentare.
Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis birželį susitiko su „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ tęsėjų prie Prezidentūros surengto mitingo dalyviais ir padėkojo jiems už aktyvumą. Šis susitikimas tuomet sulaukė kai kurių politologų, apžvalgininkų ir visuomeninkų kritikos.
Prezidento atstovas BNS penktadienį teigė, kad susitikimas įvyko siekiant „išklausyti protestuotojų susirinkimo tikslus, siūlymus, mažinti nepasitenkinimo nuotaikas, įtampą ir susipriešinimą visuomenėje“.
Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo Vilniuje protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Pasibaigus Seimo posėdžiui protestas peraugo į riaušes, per susirėmimus nukentėjo 18 pareigūnų, sulaikyti 26 žmonės.
Šeimų sąjūdžio lyderiai teigia nebuvę mitingo prie Seimo organizatoriai, tačiau pritarę jo tikslams ir kvietę jame dalyvauti, o šios organizacijos atstovai jame dalyvavo asmeniškai. Šeimų sąjūdis teigė, kad jų narių buvo ir tarp sulaikytųjų riaušių metu, tačiau tvirtino, jog dvi sąjūdžio narės buvo sulaikytos nepagrįstai.
VSD trečiadienį pranešė, jad šios riaušės turėjo antivalstybinės veiklos bruožų.