Apie susitikimą paklaustas A.Ažubalis buvo nekalbus. „Tikrai nieko nekomentuoju. Ačiū“, – 15min.lt antradienį sakė jis.
Kad toks susitikimas buvo, 15min.lt patvirtino socialdemokratas G.Kirkilas.
Kalbėjome, kokios pozicijos laikytis dėl Europos Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai kandidatūros. Kadangi žinote, Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija blokuoja, bus sudėtingas klausimas.
Jo teigimu, buvo aptarti trečiadienį įvyksiančioje Europos Vadovų Taryboje keliami klausimai.
„Kalbėjome, kokios pozicijos laikytis dėl Europos Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai kandidatūros. Kadangi žinote, Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija blokuoja, bus sudėtingas klausimas“, – sakė jis.
Politikai, dalyvavę susitikime, dirba Seimo Europos reikalų komitete. „Viskas labai keičiasi, todėl su komiteto vadovybe aptarėme šį klausimą“, – pabrėžė G.Kirkilas.
D.Grybauskaitė: pareigų negali užimti dėl kontroversiškos pozicijos dėl Ukrainos
Užsienio žiniasklaida yra pranešusi, kad Baltijos šalys ir Lenkija nepritaria Italijos užsienio reikalų ministrės Federicos Mogherini kandidatūrai į ES užsienio politikos vadovus.
Tiesa, per pirmadienį surengtą spaudos konferenciją prezidentė Dalia Grybauskaitė to nepatvirtino.
Tačiau ji pabrėžė, kad ES užsienio politikos vadovas negali užimti kontroversiškos pozicijos Ukrainos atžvilgiu.
Prezidentė sakė, kad poziciją Lietuva išdėstys trečiadienį įvyksiančioje Europos vadovų Taryboje.
„Mūsų pagrindinis principas yra, kad tas žmogus, kuris bus paskirtas į užsienio politikos poziciją, turi bent jau mėginti būti neutralus atskirų skirtingų nuomonių atžvilgiu ir koordinuoti visų nuomonę, o ne duoti siaurą arba labai kontroversišką poziciją, ypač Ukrainos atžvilgiu“, – sakė D.Grybauskaitė.