Pasirašyti Lietuvos asocijuotosios narystės sutarties atvyksta CERN generalinė direktorė Fabiola Gianotti.
Pasak ceremonijoje dalyvausiančios prezidentės Dalios Grybauskaitės, ši sutartis – išskirtinės svarbos įvykis valstybės pažangai.
„Lietuvos asocijuotosios narystės CERN sutartis atvers mūsų šalies mokslui ir verslui naujų galimybių naudotis CERN – didžiausios pasaulyje mokslo institucijos – patirtimi ir dalyvauti jos globalių mokslinių tyrimų veikloje“, – teigiama Prezidentūros pranešime.
Šiuo metu 40 pasaulio šalių veikia 170 CERN duomenų centrų, kurie sukuria apie 2 milijonus darbo vietų.
Europos branduolinių tyrimų organizacijoje atliekami unikalūs moksliniai eksperimentai, galintys pakeisti žmonijos ateitį, čia dirba talentingiausi planetos mokslininkai, tarp jų ir Lietuvos atstovai, stažuojasi mūsų dėstytojai ir mokytojai.
Lietuva su CERN bendradarbiauja beveik ketvirtį amžiaus – nuo 1993 metų, vykdo bendrus projektus su Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetais, lazerių gamintojais „Ekspla“ ir „Standa“.
Iki šiol CERN turėjo 22 nares ir 4 asocijuotąsias nares. Po CERN Tarybos sprendimo Lietuva tapo penktąja asocijuotąja nare. Narystė CERN yra tiesiogiai susijusi su naryste Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.
Šiuo metu 40 pasaulio šalių veikia 170 CERN duomenų centrų, kurie sukuria apie 2 milijonus darbo vietų.
Narystė organizacijoje Lietuvai kainuos apie 900 tūkst. eurų per metus.