Penktadienio rytą į Klaipėdą sugužėjo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariai. Jie ryte lankėsi Dumpiuose, kur įrengti „Grigeo Klaipėda“ valymo įrenginiai. Bendrovė deklaravo pati valanti nuotekas ir ilgą laiką nesijungė prie bendrovės „Klaipėdos vanduo“ tinklų. Teisėsauga šią savaitę paviešino, jog „Grigeo Klaipėda“ nevalytas nuotekas leisdavo tiesiai į Kuršių marias. Kitą savaitę įmonei prokuratūra ketina pareikšti įtarimus dėl padarytos taršos.
Pietinės miesto dalies gyventojams atstovaujanti visuomenininkė, tarybos narė L.Girskienė prie savivaldybės atvežė dėžę su užrašu „Išvalykit, ką pridarėt“, o G.Pangoniui per trečiuosius asmenis ketina perduoti paruoštą dovaną – skaitliuką. Pasak moters, tai simboliška dovana, padėsianti sukontroliuoti, kiek gi nevalytų nuotekų bendrovė išleidžia į marias.
Į Klaipėdą atvykus posėdžiauti Seimo nariams, prie savivaldybės rytą būriavosi grupelė klaipėdiečių, atnešusių tualetinio popieriaus ritinėlių. Žmonės teigė esą išsigandę, kuo pavirto ne tik Klaipėda, bet ir visa Lietuva.
Klaipėdiečiai neslėpė – ši žinia apie taršą tiesiog pribloškė, tad iš postų turėtų būti verčiami aukščiausi pareigūnai, aplinkosaugininkai. Posto, jų nuomone, turėtų atsisakyti ir miesto meras Vytautas Grubliauskas.
„Jis (G.Pangonis, – red.past.) yra ne tik skolingas prieš gamtą, bet ir žmonėms skolingas už tai, kad nuodija mus, viską nuodija. Turėtų tą gamyklą uždaryti, būtina uždaryti“, – įsitikinusi klaipėdietė Rūta, gyvenanti pietinėje miesto dalyje, kur gyventojai dešimtmetį skundžiasi nemaloniais kvapais, sklindančiais iš Dumpių. Čia įrengti bendrovių „Grigeo Klaipėda“ bei „Klaipėdos vanduo“ valymo įrenginiai. Smarvę skleidžia ir kompostavimo įmonė „Branda“.
Paupių bendruomenės seniūnaitė Rasa Arcišauskienė atėjo užsidėjusi juodą apsauginę kaukę, ant kurios užrašyta „Aš Klaipėda“.
„Pirmiausia šokiravo mus žmonių abejingumas, nes kas tą taršą darė? Žmonės. Nužmogėję tie žmonės. Šita akcija parodo, kad mes neabejingi tai taršai ir, žinoma, taip negali tęstis. Turime visi suvienyti jėgas. Žmonės, nebūkite abejingi – žinote, nedarykite to. Toje įmonėje kas tai darė? Žmogus. Jis liepė. Turėjo turėti pilietiškumo ir atsisakyti tai daryti“, – sakė R.Arcišauskienė.