„Daugiau nebegalima tylėti ir nebegalima daugiau nieko laukti. Nebegalima ramiai žiūrėti, kaip mūsų vaikų ateitis yra laidojama profesionalių diletantų.
Kokybiškas švietimas mūsų vaikams įmanomas tik tuo atveju, jei mokytojas gali ugdymui save dedikuoti visu 100 proc. Ir tam reikia labai nedaug: oraus darbo užmokesčio, darbo priemonių, igalaikės nekintančios švietimo strategijos ir atitinkamų socialinių investicijų.
Todėl šiandien palikti mokytojus vienus kovoti, tolygu išduoti savo vaikus ir atimti iš jų ateitį, pasakyti, kad svajonės niekada neišsipildys, o gražaus rytojaus nebebus“, – tokį tekstą žiniasklaidai išplatino Vilniaus Antakalnio progimnazijos tėvų komitetas.
Tėvų teigimu, šiandien turime galimybę savo vaikams suteikti bene pačią vertingiausią pilietiškumo pamoką – parodyti jiems, kaip kovojama dėl ateities.
„Užtvindykime Sostinės aikštes prie Vyriausybės, Parlamento ir Prezidentūros. Nesitraukime kol nebūsime išgirsti: mokytojai, mūsų vaikai ir mes, tėvai. Budėkime ir neleiskime brutaliai ir niekingai ne tik tyčiotis, bet ir atimti viltį, kad šioje valstybėje piliečiai yra didžiausias turtas“, – dėstoma pranešime.
„Kūrenkime laužus, šokime, dainuokime, skanduokime – kartu mes didelė jėga. Tegul pamato, kad mes neatsitrauksime ir prie Kalėdų stalo sėsime su pergale, tačiau tam reikia eiti į gatves jau dabar: imkime už parankės vaikus, kaimynus, kalbinkime kolegas ir pietų pertraukas praleiskime prasmingai. Po darbo blokuokime išvažiavimus ir praėjimus, reikalaukime paisyti mūsų reikalavimų.
Mes šitiems žmonėms suteikėm galimybę mus atstovauti – jie privalo paisyti mūsų reikalavimų, tačiau, kad taip nutiktų mes privalome PAREIKALAUTI ir neatsitraukti kol nepasieksime savo“, – tikina akcijos organizatoriai.
Andriaus Navicko vadovaujamos profsąjungos streikai vyksta nuo lapkričio 12 dienos. Šiai profsąjungai priklausantys keliasdešimt mokytojų jau savaitę dienas ir naktis leidžia Švietimo ir mokslo ministerijoje, kurios patalpų žada nepalikti tol, kol nebus tęsiamos derybos.
Pedagogai prašo penktadaliu didinti mokytojų atlyginimų koeficientus, taip pat didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, naikinti pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinius intervalus, mažinti klases.
Vyriausybė sako, kad įgyvendinti visus A.Navicko profsąjungos reikalavimus papildomai kainuotų apie 300 mln. eurų, bet protestuojantieji teigia, kad šie skaičiai – išpūsti.
Profsąjunga taip pat sako, kad yra atvira pasiūlymams reikalavimus vykdyti etapais, tačiau pirmuosius žingsnius norėtų matyti jau nuo kitų metų.
Šią savaitę biudžetui dar kartą pritarusi Vyriausybė iki šiol teigė, kad tai neįmanoma ir reikalavimai galėtų būti vykdomi nebent nuo 2020-ųjų.