Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis pasakojo, kad Melitopolis Ukrainoje jau kelis dešimtmečius yra jų miestas partneris.
Prasidėjus karo veiksmams Kėdainių vadovai ne kartą bendravo su kolegomis Ukrainoje. Šie išsakė, kad reikalinga bet kokia parama: maistas, vaistai, pinigai.
„Suruošėme humanitarinės pagalbos krovinį. Prisidėjo ir gyventojai, ir čia veikiančios įmonės. Atvyko vairuotojai iš Ukrainos, trečiadienį sudėjome krovinius. Buvome numatę su taryba skirti šiam miestui 50 tūkst. eurų paramos. Dalį – apie 10 tūkst. eurų – jau pervedėme. Per tas dienas situacija pasikeitė ir mes nežinome, ar vesti likusią dalį, nes miestą jau valdo kiti, okupantai“, – 15min kalbėjo Kėdainių meras V.Tamulis.
Anot jo, „protu nesuvokiama“ iki ko nuėjo kariniai veiksmai, jei grobiami miestų merai. V.Tamulis išsiuntė laišką Europos Sąjungos Regionų komiteto nariams, ragindamas imtis priemonių, kad pagrobtas meras būtų išlaisvintas.
Penktadienį buvo paskelbta, kad pagrobtas Melitopolio meras Ivanas Fiodorovas. Mieste bandyta surengti „referendumą“ dėl pseudorespublikos kūrimo, tačiau tam nepritarė miesto taryba. Gyventojai protestuodami taip pat išreiškė nepritarimą okupantų veiksmams ir išėjo į gatves. Nepaisant to, okupantai paskyrė miestui naują vadovą.
I.Fiodorovas buvo pagrobtas, kai dalyvavo pasitarime dėl Melitopolio aprūpinimo klausimų.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis komentuodamas įvykį teigė, kad „tai yra įsibrovėlių silpnumo ženklas... Jie perėjo prie naujos teroro stadijos, kai stengiasi fiziškai likviduoti teisėtos Ukrainos vietos valdžios atstovus“. Ir pabrėžė, kad tai – nusikaltimas prieš pačią demokratiją.
Kiek anksčiau buvo pagrobtas Zaporižios srities tarybos vadovo pavaduotojas. Po kelių dienų paleistas.
Prieš karą Melitopolis turėjo per 150 tūkst. gyventojų.