2021 07 05

Prieglobsčio Lietuvoje pasiprašė per 800 migrantų, dalies prašymai jau atmesti

Iš visų šiais metais į Lietuvą nelegaliai atvykusių 1 232 migrantų prieglobsčio mūsų šalyje pasiprašė 804. Migracijos departamento 15min pateiktais duomenimis, daugiau kaip pusė gautų prašymų nagrinėjami skubos tvarka, 86 atvejais priimti sprendimai nesuteikti prieglobsčio.
Sulaikyti migrantai
Sulaikyti migrantai / VSAT nuotr.

Migracijos departamentas 15min atsiųstame atsakyme nurodo, kad prašymas suteikti prieglobstį gali būti nagrinėjamas skubos arba bendra tvarka.

Jei prašymas nagrinėjamas skubos tvarka – jis turi būti išnagrinėtas per 10 darbo dienų, bendra tvarka – per 3–6 mėnesius.

„Kiekvieną Migracijos departamento sprendimą nesuteikti prieglobsčio, jo prašytojas turi teisę apskųsti teismui per 14 dienų nuo sprendimo įteikimo dienos. Jei prašymas buvo nagrinėjamas skubos tvarka, šis terminas sutrumpėja iki 7 dienų“, – teigiama atsakyme.

Pirmadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė paskelbė, kad siekiama, jog prašymai būtų išnagrinėjami mažiau kaip per 10 dienų.

Anot A.Bilotaitės, dabar prieglobsčio prašymų svarstymas užtrunka, nes migrantai neturi dokumentų, slepia vardus, nepateikia informacijos apie tai, iš kur atvyko.

Lietuvos diplomatai sako, kad išsiųsti migrantus atgal į Iraką, iš kur atvyksta dauguma migrantų, kol kas yra sudėtinga, nes trūksta atskiro readmisijos susitarimo.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žada vykti į Bagdadą tartis su vietos valdžia dėl šio klausimo.

Skaitykite daugiau: A.Bilotaitė: bus statomas palapinių miestelis, kuriame tilps tūkstančiai migrantų

Gauna laikiną arba nuolatinį leidimą

Prieglobstį gavę žmonės yra apsaugoti nuo grąžinimo į kilmės šalį.

Jiems suteikiamas leidimas gyventi Lietuvoje, jis gali būti nuolatinis arba laikinas.

Užsieniečiui, kuriam suteiktas pabėgėlio statusas, išduodamas nuolatinis leidimas, užsieniečiui, kuriam suteikta papildoma apsauga − laikinas.

VSAT nuotr./Sulaikyti migrantai
VSAT nuotr./Sulaikyti migrantai

Prieglobstį gavusiems žmonėms teikiama socialinė pagalba.

Tvarka numato, kad jei užsienietis į Lietuvą atvyko neteisėtai, prašyti prieglobsčio jis turi nedelsdamas, antraip gali būti taikoma atsakomybė už neteisėtą atvykimą į Lietuvą ar buvimą šalyje.

Pirmadienį Varėnos rajono, Druskininkų ir Alytaus savivaldybių atstovai pareiškė, kad išnaudojo galimybes ir laisvų vietų nebeturi. Jie paprašė kitų savivaldybių pagalbos.

Vilnius ketina priimti migrantų, Kauno atstovai teigė dar negavę prašymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų