Kaip informavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti, Prienuose įvyks „Atminties kelio“ eisena – jos dalyviai ketvirtadienio popietę nuo Laisvės aikštės eis į žudynių vietą Kęstučio gatvėje, kur vyks pagerbimo ceremonija.
Po renginio Prienų krašto muziejuje vyks skaudžiai sukakčiai skirtos parodos „Jeigu užmirščiau aš“ atidarymas, bus pristatyta Tarptautinės komisijos nario Arūno Bubnio knyga „Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 m.“.
Minėjimas yra vienas projekto „Atminties kelias 1941 – 2021“ renginių. , Tarptautinės komisijos vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas tikisi, kad šiais metais bus aplankytos visos arba bent jau didžioji dalis šių vietų.
„Mes tikimės, kad šių prasmingų ir jautrių paminėjimų organizavimui bus sutelktos visų geros valios žmonių pastangos, kurių pagrindinis tikslas siekti natūralaus visuotino supratimo, kad Holokaustas buvo didelė ne tik žydų, bet ir visų mūsų tragedija, kurios metu Lietuva neteko fenomenalaus intelektualinio, kultūrinio, politinio ir ekonominio potencialo“, - sakė R.Račinskas.
1897 m. visuotinio gyventojų surašymo duomenimis Prienuose gyveno 1190 žydų, jie sudarė 48 proc. gyventojų. 1941 m. rugpjūčio viduryje į Prienus buvo suvežti aplinkinių miestelių – Balbieriško, Birštono, Jiezno, Stakliškių ir Veiverių žydai. Jie buvo laikomi Prienų kareivinėse.
1941 m. rugpjūčio 27 dieną visi Prienų ir aplinkinių miestelių žydai buvo sušaudyti šalia kareivinių esančiame pušynėlyje, iš viso buvo nužudyti 1078 žmonės. Žudynes vykdė Hamanno skrajojantis būrys – I-jo bataliono 3 – ioji kuopa, pasmerktuosius saugojo ir konvojavo vietos policija ir baltaraiščiai.
Lietuvoje yra daugiau nei 200 masinių Holokausto aukų žudynių vietų.
Tarptautinės komisijos tyrimų duomenimis, dabartinėje Lietuvos teritorijoje iš maždaug 220 tūkst. iki karo gyvenusių žydų per Holokaustą buvo sunaikinta apie 200 tūkst.