„Ne visi žmonės gali kreiptis dėl priklausomybės gydymo darbo dienomis. Be to, kartais reikalinga pagalba čia ir dabar, todėl galimybė kreiptis ir šeštadieniais suteikia žmonėms daugiau pasirinkimo ir paslaugos tampa prieinamesnės. Priklausomybė pati savaime nepraeis, todėl jai išsivysčius būtina kreiptis į gydymo įstaigą. Neretai žmonės ignoruoja šią ligą ar baiminasi kreiptis pagalbos, todėl svarbu identifikuoti prieinamus pagalbos resursus ir išmokti jais naudotis. Tad norime būti arčiau žmogaus ir kiek galima palengvinti ir priartinti prie jo galimybę gydytis“, – tvirtina Panevėžio filialo direktorius Darius Mačiulis.
Karantino metu dėl COVID-19 pandemijos buvo iš dalies apribotos galimybės gauti paslaugas, tačiau tuo pačiu buvo pastebimas išaugęs susidomėjimas priklausomybės ligų gydymu.
„Karantinas neigiamai paveikė žmonių psichologinę būseną, o tai neretai gali pereiti į rizikingą alkoholio vartojimą. Savo Centre pastebime padidėjusį skambučių bei žinučių srautą, besidominčių dėl pagalbos galimybių žalingai vartojantiems ar turintiems priklausomybę – nemažai žmonių kreipiasi dėl paslaugų sau ar savo artimiesiems. Tad plečiamos galimybės gauti paslaugas ir pagalbą šiame kontekste yra labai svarbios“, – teigia RPLC Ryšių su visuomene specialistė Aistė Girkontaitė.
Panevėžio filiale teikiama kvalifikuota pagalba ir kokybiškas gydymas nuo išblaivinimo, abstinencijos gydymo iki reabilitacijos paslaugų ir tolimesnių konsultacijų, padedančių išvengti atkryčio ir gyventi visavertį gyvenimą. Filiale teikiama pagalba priklausomiems nuo alkoholio, narkotinių medžiagų, rūkymo bei azartinių lošimų.
Be gydymo medikamentais čia dirba ir psichologai bei socialiniai darbuotojai, organizuojamos grupinės ir individualios konsultacijos, kalbama apie tai, kas yra priklausomybė bei kokios yra gydymo ir reabilitacijos galimybės. „Mes žvelgiame į sveikimą kompleksiškai, todėl ne tik rūpinamės savo pacientais jiems susirgus, bet ir konsultuojame jų artimuosius, glaudžiai bendradarbiaujame su savivaldybių socialiniais darbuotojais, probacijų, vaiko teisių, visuomenės sveikatos biurų specialistais“, – sako D.Mačiulis.
Be to, verta prisiminti, kad žmogus gali gydytis ir neatskleisdamas savo asmens tapatybės. Tokiu atveju nereikia pateikti asmens dokumento (remiamasi tik asmens teikiama žodine informacija), o medicininiuose dokumentuose rašomas individualus paciento kodas. Tik tuomet paslaugos yra mokamos, kadangi neatskleidus asmens duomenų, gydymas negali būti apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.