Balsuodamas pastraipsniui, Seimas pritarė nuostatai, kad Etikos ir procedūrų komisija sudaroma laikantis Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principo iš 11 Seimo narių.
Pritrūko 1 balso
Seimo dauguma į komisiją siūlytų 5 kandidatus iš mažumos, o mažumai priklausantys parlamentarai – 6 valdančiųjų atstovus. Už šį straipsnį balsavo 72 Seimo nariai, vienas buvo prieš, susilaikė 7 parlamentarai.
Tuomet balsuota dėl dabartinės EPK pirmininko pavaduotojo Mečislovo Zasčiurinsko pasiūlymo, kad naujoji tvarka įsigaliotų tik kitos kadencijos Seimui. Tam nepritarta, tačiau balsuojant dėl Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pasiūlytos įsigaliojimo datos nuo kitų metų kovo, straipsniui priimti pritrūko vieno balso.
Už TTK siūlymą balsavo 70 Seimo narių,vienas buvo prieš, susilaikė du parlamentarai. Seimo statuto pataisoms priimti reikia, kad už jas balsuotų ne mažiau kaip pusė, t.y. 71 parlamentaras. Po šio balsavimo konservatorius Jurgis Razma paprašė pertraukos iki kito posėdžio, kad balsuojant dėl viso projekto priėmimo nekiltų rizikos pertvarką iš viso atmesti. Tam Seimas pritarė.
Po to, kai komisiją paliko opozicija
Komisijos sudarymo tvarka keičiama po to, kai protestuodami prieš valdančiųjų balsais priimamus sprendimus ją paliko dauguma opozicijos atstovų, tarp jų ir komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys. Ši komisija sudaryta pagal paprastą frakcijų proporcinio atstovavimo principą, t.y. paskirsčius kvotas narius pasiūlė pačios frakcijos.
Etikos ir procedūrų komisijoje dirbantys opozicijos nariai jau pernai buvo paskelbę boikotą, bet sulaukę „darbietės“ Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pažado inicijuoti komisijos sudarymo tvarkos pakeitimą, grįžo dirbti. Pakeitimų nepadarius, opozicija šį rudenį vėl protestuodama paliko komisiją, tuomet pradėtas svarstyti projektas dėl pertvarkos.