Teigiama, kad kitiems darbuotojams nepasiūlyta nei saviizoliuotis, nei dirbti nuotoliniu būdu, kaip nurodoma Generalinio komisaro įsakyme, nustatančiame veiksmus, kai policijos darbuotojams užfiksuojami COVID-19.
Penktadienį minėtas pareigūnas kartu su kolegomis dalyvavo plataus masto policijos operacijoje, kartu su juo dirbo daug pareigūnų, atlikusių kratas tam tikrose vietose, taigi užsikrėtęs asmuo kontaktavo ne tik su kolegomis.
Blogai pasijutęs pareigūnas nedelsiant išleistas gydytis į namus, o sužinojus testo rezultatus, operacijoje dalyvavusiems kolegoms nurodyta saviizoliuotis.
Anot VAITĮPS pirmininko, kitiems kolegoms, kontaktavusiems ir dirbusiems kartu su užsikrėtusiu pareigūnu komisariate prieš policijos operaciją, saviizoliuotis neliepta.
Kalbos apie tai, kad kolega susirgo COVID-19, tarp minėtos valdybos pareigūnų sklandė nuo ankstaus pirmadienio ryto. Kalbas patvirtino, tik po kurio laiko elektroniniu paštu pareigūnams vadovybės atsiųsta žinutė – pranešimas.
Pasak profesinės sąjungos pirmininko, stebina, jog apsiribota operacijoje dalyvavusių pareigūnų saviizoliacija, taip pat ir tai, jog tik antradienį dezinfekuotas automobilis ir kabinetas, kuriame pareigūnas, susirgęs Covid-19, dirbo, tuo tarpu koridorius ir kitos bendros patalpos net nedezinfekuotos, o juk kiti pareigūnai dirbo ir pirmadienį.
Kol komisariato darbuotojai su nerimu laukia kitų kolegų COVID-19 testų rezultatų, paaiškėjo, jog dar vienas pareigūnas, esantis saviizoliacijoje, pajuto panačius į koronaviruso simptomus.
„Manome, kad Vilniaus apskrities VPK vadovai per mažai komunikavo, nesiėmė pakankamų priemonių, kurios užtikrintų kitų dirbančiųjų saugumą. Manome, jog visiems kartu dirbusiems pareigūnams turėjo būti atlikti COVID-19 testai, jiems skirta saviizoliacija, juolab, kad Generalinio komisaro įsakymas, nustačius COVID-19 policijos darbuotojui, rekomenduoja taikyti saviizoliaciją kontaktą turėjusiesiems pareigūnams arba nuotolinį darbą, taip užtikrinant darbo tęstinumą“, – pranešime teigė V.Jagminas.
Profesinės sąjungos pirmininkas mano, jog šiuo atveju nepakankamai komunikuota ir su darbuotojais. Anot V.Jagmino, informavimas vėlavo, o pareigūnams liko daug klausimų, darbuotojai stebisi, kodėl visi pareigūnai nebuvo testuoti?
„Tai, kad darbuotojai nerimauja ir turi daug klausimų, rodo, jog Vilniaus apskrities VPK komunikacija su jais yra nepakankama. Kadangi, kaip mums pasirodė, Vilniaus apskrities VPK vadovybė nežino kaip elgtis tokiose situacijose, galbūt reikėtų išsamesnio Policijos departamento išaiškinimo. Galbūt praverstų instrukcija, aiškiai apibrėžianti, ką privalu atlikti paaiškėjus tokiems atvejams, kuri padėtų nepasimesti ir taikyti geriausius sprendimus, rūpinantis darbuotojų sveikata ir gerove pirmoje vietoje, o ne galvojant vien apie tai, kaip užtikrinti tarnybą. Toks Policijos departamento išaiškinimas leistų greičiau, kaip įmanoma efektyviau, informuoti, reaguoti ir spręsti problemą čia ir dabar, nuraminti darbuotojus, sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu, kaip tai jau yra numatyta Generalinio komisaro įsakyme“, – sakė VAITĮPS pirmininkas.
Pasak VAITĮPS pirmininko, nesinorėtų, jog ir Vilniaus apsk. VPK „iškristų“ kaip kolegos Raseiniuose.
Rugsėjo 21 d. duomenimis komisariate sirgo 16 darbuotojų (iš 66), 12 iš jų – pareigūnai, 15 – saviizoliacijoje. Su šiuo židiniu, anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (toliau – NVSC), siejama net 31 susirgimas, įskaitant antrinius ir tretinius atvejus. NVSC COVID-19 židinį Raseinių policijoje įvertino kaip vieną didžiausių šiame regione.