„Sprendimas yra atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – BNS sakė prokuratūros atstovė spaudai Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.
Nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą nurodoma, kad ginčijami teiginiai buvo suformuluoti ir išreikšti ne kaip asmeninė R.Šimašiaus pažiūra, o kaip pozicija, kurios Vilniaus miesto savivaldybės laikosi Stokholmo prekybos rūmų Arbitražo teisme (Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus šilumos tinklai“ yra atsakovai „Veolia“ ir UAB „Vilniaus energija“ inicijuotame Stokholmo prekybos rūmų Arbitražo teisme). R.Šimašius išsakomus teiginius suvokė kaip patikimus ir pagrįstus, tad jo veiksmuose nenustatyta siekio paskleisti žinomai melagingą informaciją norint apšmeižti A.Zuoką.
Prokurorė pažymi, kad baudžiamoji atsakomybė demokratinėje visuomenėje turi būti suvokiama kaip griežčiausia, kraštutinė priemonė, kai švelnesnėmis priemonėmis tų pačių tikslų negalima pasiekti. Be to, teismų praktikoje pripažįstama, kad politiko statusas visuomenėje praplečia jo teisės į diskusiją ir teisės kritikuoti ar būti kritikuojamam ribas lyginant su privačiais asmenimis, o politinėse diskusijose gali būti toleruojama net labai aštri kritika. Dėl to šioje konkrečioje situacijoje, siekiant apginti asmens garbę ir orumą, turėtų būti naudojamasi švelnesnėmis, Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatytomis, priemonės.
Kartu prokuratūra pažymi, kad A.Zuokui jokiame ikiteisminiame tyrime nebuvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.
A.Zuokas teisėsaugai skundė R.Šimašiaus teiginius, kad jis paėmė 724 tūkst. eurų kyšį iš Prancūzijos bendrovės „Veolia“.
Politikas tvirtino, kad tokie pareiškimai yra nepagrįsti ir susiję su tuo metu artėjusiais savivaldos rinkimais.
R.Šimašius teigia, kad duomenys apie galimus „Veolia“ kyšius A.Zuokui yra tarptautinio ginčo su Prancūzijos energetikos įmone dėl investicijų į šilumos ūkį medžiagoje.
Kovą R.Šimašius buvo perrinktas Vilniaus meru, jis įveikė A.Zuoką antrajame ture.