Prokuratūra BNS informavo, kad terminas pratęstas iki vasario 29 dienos, kadangi laukiama teisinės pagalbos prašymo vykdymo. Ankstesnis terminas galiojo iki 2011-ųjų gruodžio 31 dienos.
„Šiuo atveju įstatymai nenumato ikiteisminio tyrimo sustabdymo galimybės, todėl tyrimas tęsiamas, kol bus gauti visi reikiami dokumentai ir prokurorai galės priimti atitinkamą sprendimą“, – teigiama BNS atsiųstame atsakyme.
V.Pociūnas žuvo Baltarusijoje, Breste, 2006 metų rugpjūčio 23 dieną prieštaringomis aplinkybėmis iškritęs pro viešbučio „Inturist“ kambario langą. Lietuvos generalinė prokuratūra tada tyrimą baigė išvada, kad įvyko nelaimingas atsitikimas.
Tačiau V.Pociūno artimieji ir visuomeninės organizacijos per teismus pasiekė, kad bylos nagrinėjimas būtų kelis kartus atnaujintas.
Trečią kartą, teismui įpareigojus atnaujinti tyrimą, prokurorai pripažino, kad V.Pociūnas galėjo būti ir nužudytas bei ėmė tirti šią versiją.
„Vis tiek išaiškės kas nors. Viltis yra. Jei ne dabar, kad ir po 50-ties metų, yra vaikai, auga anūkai“, – BNS sakė V.Pociūno našlė.
2010 metais Generalinė prokuratūra pranešė, kad eksperimento, kuris atliktas vykdant teismo nutartį, metu buvo tikrinama versija dėl V.Pociūno kritimo per langą mechanizmo – ar jis galėjo pats iškristi pro langą. Prokurorai teigė, kad eksperimento rezultatai sudaro pagrindą planuoti tolesnį ikiteisminį tyrimą.
Per atnaujinto ikiteisminio tyrimo laikotarpį atliktos specialistų apklausos, pateiktos užduotys atlikti objektų tyrimą, gautos specialistų išvados. Pasak prokurorų, atlikti vaizdo, trasologinis, pluoštinių medžiagų bei informacinių technologijų tyrimai.
Pernai 22 dieną Valstybės saugumo departamento (VSD) sudaryta komisija pareiškė negalinti nustatyti, ar yra priežastinis ryšys tarp V.Pociūno žūties ir jo pareigų, susijusių su VSD veikla, nes Generalinė prokuratūra dar nėra pateikusi vertinimo, ar buvęs saugumo karininkas žuvo dėl nusikaltimo.
Tuo pačiu tarnybinio patikrinimo išvadose buvo kartojama, kad 2006 metais Baltarusijoje mįslingomis aplinkybėmis žuvęs V. Pociūnas kaimyninėje šalyje viešėjo kaip Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas ir jokių VSD užduočių nevykdė.