„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 01 18

Prokuratūra prašo panaikinti M.Adomėno bei N.Puteikio neliečiamybę šmeižto bylose

Generalinė prokuratūra kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti konservatoriaus Manto Adomėno bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovo Naglio Puteikio teisinę neliečiamybę bylose dėl šmeižto.
Mantas Adomėnas
Mantas Adomėnas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Yra kreipimaisi į Seimą teismo pavedimu, nes tai privataus kaltinimo bylos, ne ikiteisminis tyrimas, dėl dviejų Seimo narių, tai M.Adomėno ir N.Puteikio teisinės neliečiamybės panaikinimo“, – BNS trečiadienį patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Kad tokie kreipimaisi gauti, BNS patvirtino ir Seimo pirmininko atstovė Dalia Vencevičienė.

Naikinti parlamentaro M.Adomėno imunitetą prašo Vilniaus apygardos teismas, gavęs žurnalistės Rūtos Janutienės skundą dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka. Ji siekia, kad M.Adomėnas dėl teiginių apie perkamą žiniasklaidą būtų pripažintas kaltu dėl šmeižto ir jai priteistas 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas.

M.Adomėno imunitetą prašo Vilniaus apygardos teismas, gavęs žurnalistės Rūtos Janutienės skundą dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka.

M.Adomėnas BNS sakė prašymo panaikinti jo neliečiamybę komentuoti nenorintis.

„Jau buvome pamiršę, kad tokia žurnalistė yra, bet ji randa būdų apie save priminti.

Noriu susilaikyti nuo bet kokių komentarų, susijusių su šia istorija, nes visa tai gali būti panaudota prieš mane“, – BNS sakė M.Adomėnas.

Pareiškėja ją šmeižiančia informacija laiko M.Adomėno pasisakymus 2015 metais Seime vykusios konferencijos metu, kuriuose R.Janutienės laidą jis pavadino „perkama ir parduodama žiniasklaida“, siejo ją su Rusijos interesais.

Vilniaus apygardos teismas analogišką prašymą teikia ir dėl N.Puteikio. Jį nuteisti dėl šmeižto siekia Kristina Apanavičiūtė-Sulikienė. Seimas jau yra nagrinėjęs analogišką teismo prašymą praėjusią kadenciją, bet tuomet nesutiko leisti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Anot K.Apanavičiūtės–Sulikienės, parlamentaras prieš kelerius metus savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją, sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl kurių nukentėjo ir ji, ir jos šeimos nariai.

K.Apanavičiūtė–Sulikienė ją šmeižiančia informacija laiko 2012 metais leidinyje „Laisvas laikraštis“ publikuotame straipsnyje „N.Venckienė žlugdo prezidentę ir Lietuvos politinę sistemą“ išsakytus teiginius, kad pareiškėjos tėvas „apsišvietęs“ KGB agentas“; taip pat, kad laikraštis „Karštas komentaras“, kuriame ji dirbo, neva per prezidentės patarėją įtakojamas Valstybės saugumo departamento.

N.Puteikis neigia savo kaltę ir tvirtina, kad laikraštyje buvo neteisingai pacituotas.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naglis Puteikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naglis Puteikis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų