„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 01 12

Prokuratūra: Sausio 13-osios byloje jau apklausta per 150 liudytojų

Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje Sausio 13–osios byloje jau apklausta per 150 liudytojų, penktadienį, Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, pranešė Generalinė prokuratūra.
Toliau nagrinėjama Sausio 13-osios byla
Toliau nagrinėjama Sausio 13-osios byla / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak ikiteisminį tyrimą atlikusių ir valstybinį kaltinimą teisme palaikančių Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorų, teisme jau apklausti visi nukentėjusieji arba jų atstovai, kurie atvyko į teismo posėdžius. Šiuo metu teisme vyksta liudytojų apklausos.

Pagrindinė Sausio 13-osios įvykių byla teismui nagrinėti buvo perduota 2015 metų rugpjūčio 31 dieną, o pernai metų liepos 3 dieną teismą pasiekė atskirtoji ir kitų kaltinamųjų baudžiamoji byla. Teismas jas sujungė ir šiuo metu nagrinėja bendrai.

Šioje baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų pareikšti 67 asmenims. Tai Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai, tuo metu ėję vadovaujančias pareigas Sovietų Sąjungos Komunistų partijoje, Gynybos, Vidaus reikalų ministerijose, Valstybės saugumo komitete (KGB), jų sukarintuose padaliniuose.

Du kaltinamieji yra teisiami jiems dalyvaujant teismo posėdžiuose, o likusieji – jiems nedalyvaujant procese, nes yra nuo baudžiamojo persekiojimo pasislėpę kitose šalyse.

Pasak prokuratūros, ši byla yra pirmoji Lietuvos istorijoje, kai visa ikiteisminio tyrimo medžiaga buvo suskaitmeninta. Toks sprendimas buvo priimtas ne tik siekiant palengvinti proceso eigą, bet ir dėl dokumentų istorinės vertės. Pagalbos sulaukta iš Lietuvos valstybės centrinio archyvo, kuriame buvo restauruota daugiau nei pusantro tūkstančio įvairių itin prastos būklės archyvinių dokumentų.

Ikiteisminį tyrimą atliko tyrimo grupė, kurią sudarė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento 3 prokurorai ir vienas Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnas.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui Lietuvos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs