„Šitas ikiteisminis tyrimas spalio 8 dieną buvo nutrauktas. Tyrimas nutrauktas konstatavus, kad nepadarytos nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamajame kodekse“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Latakas.
Tyrimas šių metų vasarį pradėtas portalui lrt.lt paskelbus tyrimą, kad Klaipėdos jūrų uosto direkcija iš pavojingo dumblo aikštelės į Kuršių marias septynis metus be leidimo leido nuotekas su gyvsidabriu.
Laikinai direkcijai tuo metu vadovavęs Vidmantas Paukštė sakė, kad problema kilo dėl to, ar 2018-2019 metais vykdant darbus, reikėjo papildomo taršos leidimo.
Leidimą uostas gavo tik šių metų pradžioje.
Kaip informavo uosto direkcija, gruntas geosintetiniuose konteineriuose yra nusausinamas naudojant gamtai nekenksmingą technologiją. Akvatorijos dugne iškastas gruntas uždarais vamzdynais pasiekia užteršto grunto saugojimo aikštelę, kurioje sumaišomas su flokuliantu (medžiaga, kuri sulaiko kenksmingas medžiagas grunte), todėl į aplinką išpilamas tas pats marių vanduo. Užteršto grunto aikštelėje nevyksta jokie technologiniai procesai, kurių metu susidarytų aplinkai kenksmingos medžiagos.
Uosto akvatorijos dugne esantis gruntas prieš kasant yra kruopščiai ištiriamas pagal normatyvinio dokumento reikalavimus. Klaipėdos uoste gruntą paima ir tiria įmonė, atitinkanti keliamus reikalavimus ir turinti leidimą vykdyti šiuos darbus. Grunto tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Atlikus tyrimus ir nustačius, kad gruntas yra IV užterštumo klasės, jį gramzdinti jūroje draudžiama, todėl jis sandėliuojamas užteršto grunto aikštelėje.
Šiuo metu užteršto grunto aikštelėje sandėliuojama apie 190 tūkst. kvadratinių metrų uoste iškasto grunto.