Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 11 02

Prokurorams nurodyta pateikti signatarui medžiagą apie sovietų armijos dezertyrų persekiojimą

Teismas pirmadienį nurodė Generalinei prokuratūrai suteikti nepriklausomybės akto signatarui Egidijui Bičkauskui informaciją apie Rusijos teisinės pagalbos prašymą dėl tarnauti sovietų kariuomenėje atsisakiusių jaunuolių persekiojimo.
Prokuroras Artūras Urbelis (kairėje) ir advokatas Egidijus Bičkauskas teisme
Prokuroras Artūras Urbelis (kairėje) ir advokatas Egidijus Bičkauskas teisme / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

„Teismas įpareigojo supažindinti pareiškėją su Rusijos Federacijos generalinės prokuratūros pateiktu prašymu suteikti teisinę pagalbą“, – pranešė Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Signataras, buvęs Lietuvos vyriausybės atstovas Maskvoje E.Bičkauskas prašė Generalinės prokuratūros leisti susipažinti su iš Rusijos gautu teisinės pagalbos prašymu, susijusiu su Lietuvos piliečių šaukimu į sovietinę armiją 1990 metais.

Generalinė prokuratūra atsisakė tai padaryti, motyvuodama, kad gauta medžiaga yra konfidenciali.

E.Bičkauskas šį Generalinės prokuratūros sprendimą apskundė Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai, kuri taip pat atmetė jo skundą.

E.Bičkauskas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų statuso įstatymas suteikia jam teisę iš valstybės institucijos gauti su visuomeniniais-valstybiniais klausimais susijusią informaciją. E.Bičkausko teigimu, informacija, kurios jis prašė iš Generalinės prokuratūros, nėra valstybės, tarnybos paslaptis ar ikiteisminio tyrimo duomenys, todėl turėjo būti suteikta.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Temidė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Temidė

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pernai rugsėjį paskelbta, kad Rusijos teisėsauga bando atgaivinti baudžiamąjį persekiojimą tiems, kurie paraginti Lietuvos valdžios po 1990 metų kovo 11-osios pasitraukė iš sovietų kariuomenės arba atsisakė joje tarnauti – tai rodo Lietuvos generalinės prokuratūros iš Rusijos gautas teisinės pagalbos prašymas dėl Lietuvos piliečio, kuris atsisakė tarnybos sovietų kariuomenėje.

Lietuvos vyriausybė tokius veiksmus pavadino absurdu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?