Prie arenos apie šimtas jaunuolių, ne tik korporacijos „Neo-Lithuania“ narių, ir vyresnio amžiaus žmonių uždegė simbolines žvakutes, pagerbiančias žuvusius Sausio 13-ąją Vilniuje, besirenkantiems žiūrovams išdalino apie 1 tūkst. vnt. laikraščio „Laisvas žodis“, kuriame – kruvinųjų įvykių priminimas. Laikraštis išleistas 1991 m. sausio 14-ąją. Protestuotojai vilkėjo baltus marškinėlius, ant kurių pavaizduota Gruzijos vėliava ir šalį palaikantis šūkis: „Aš palaikau Gruziją!“, kuris reiškė solidarumą su Gruzija ir poziciją dėl Rusijos-Gruzijos karo. Protestuotojai nesupranta kaip V. Gergijevas, pats būdamas osetinas, šiame kare palaikė Rusijos pusę.
„Kaune koncertuos prieštaringai vertinamas rusų dirigentas V.Gergijevas. Jis jau ne vienerius metus dalyvauja Rusijos valdžios užsakomuose koncertuose, tad dažnai yra įvardijamas kaip Rusijos valdžios propagandos įrankis.
2008 m., dar nenurimus Rusijos ir Gruzijos konfliktui, V.Gergijevas rusų okupuotame Cchinvalyje surengė koncertą, kuriame skambėjo D.Šostakovičiaus 7-toji („Leningrado“) simfonija, kadaise sukurta specialiu Stalino užsakymu, norint motyvuoti šalį kovoje su naciais. Ši simfonija yra laikoma Sovietų Sąjungos galios simboliu. Koncertas vyko liepsnojant gruzinų kaimams, kurių gyventojai netoli koncerto vietos buvo įkalinti narvuose. Tokie veiksmai yra nepateisinami“, – prieš tylią protesto akciją aiškino organizatoriai.
Neįleido į areną
Kelios dešimtys protestuotojų buvo įsigiję apie 126 Lt kainuojančius bilietus į koncertą, tačiau į vidų kartu su visais žiūrovais nepateko. Apsaugos darbuotojai atsisakė juos įleisti, motyvuodami tuo, kad didelis būrys žmonių vilkti vienodais drabužiais ir tai gali reikšti reklamą. Jaunuoliai įleisti tik tuomet, kai nusivilko marškinėlius.
„Tai juokinga. O jei mes visi vilkėtume juodais megztiniais? Tuomet irgi mūsų neįleistų? Juk mes nekėlėme jokios agresijos, nekonfliktavome, tiesiog taip tyliai išreiškėme savo palaikymą Gruzijai. Ant marškinėlių nebuvo jokių provokuojančių ar nesantaiką keliančių užrašų. Taip buvo pažeistos žmogaus teisės“, – emocingai kalbėjo pilietiškas kaunietis Tomas Gedvilas.
Jis nežada šio įvykio taip lengvai užmiršti ir ruošiasi skųsti apsaugos darbuotojų veiksmus.
Protesuotojų manymu, koncerto organizatoriai buvo pasiruošę protestui. "Apsaugos darbuotojai prieš įeinant į areną žmonėms liepė išmesti „Laisvą žodį“, sakydami, kad politika ten (ant tiltų), o čia yra menas. Paklausti, kodėl jie verčia žmones išmestis laikraščius, atsakė, kad jiems taip yra liepta. Vėliau šiukšliadėžės buvo greitai pakeistos, kad neliktų įrodymų apie jose išmestus laikraščius, su faktas apie Sausio 13-ąją ir aukų nuotraukomis", - kalbėjo akcijos organizatoriai.
„Užstalės daina“ nuskambėjo
Šeštadienį „Neo-Lithuania“ išplatino pranešimą, kuriame teigiama: „Dar penktadienį ryte V.Gergijevas viešai paskelbė, kad nežinojo, kuo ši diena lietuviams ypatinga, todėl galvojo, kad yra kviečiamas rusų senųjų Naujų metų proga. Pagal tai buvo sudaryta ir programa, paremta linksmais kūriniais ir pabaigoje turėjusia nuskambėti „Užstalės daina“ („Pakelkim taurę linksmybių“). Vis dėlto maestro pažadėjo, jog programa, atsižvelgiant į gedulo dieną Lietuvoje, bus pakeista.
Taigi galėjo susidaryti įspūdis, kad šioje vietoje V. Gergijevas dėl tokios koncepcijos koncerto Sausio 13-ąją buvo niekuo dėtas, o visa atsakomybė tenka organizatoriams, t.y. Vladimiro Romanovo fondui.
Tačiau koncerto metu „Užstalės daina“ vis tik nuskambėjo ir rusų dirigento V. Gergijevo orkestras pakėlė „linksmybių taurę“ už Sausio 13-osios aukas“.