Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2009 07 09

Psichikos negalią turintys žmonės piketavo prie savivaldybės

Savivaldybės darbuotojai liko abejingi vakar Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro surengtam piketui. Centro darbuotojai ir pacientai, reikalaujantys savivaldybės pagaliau duoti metų pradžioje pažadėtus pinigus, liko it musę kandę, tačiau sako vilties neprarandantys.
 Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro pacientai vakar prie savivaldybės surengė teatralizuotą piketo akciją.
Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro pacientai vakar prie savivaldybės surengė teatralizuotą piketo akciją. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Teatralizuota piketo akcija surengta dėl to, kad VšĮ Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centras iki šiol negauna metų pradžioje Vilniaus miesto savivaldybės žadėtų 280 tūkst. Lt, tad negali vykdyti savo veiklos. Centro darbuotojai ir dalyviai suvaidino spektakliuką, primenantį jų situaciją.

„Mūsų pacientai dėl pinigų stygiaus nutraukus paslaugą lieka kaip neapsiplunksnavę viščiukai, palikti likimo valiai, vėjams blaškyti. Valdininkams ciniškai draskant mūsų paslaugą, pacientams belieka būti su tramdomaisiais marškiniais“, – pasakojo Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro direktorė Rūta Lukošaitytė.
 

Anot R.Lukošaitytės, savivaldybės darbuotojai nežada skirti lėšų centro veiklai, tam pinigų siūlo ieškoti užsienyje. „Tarsi Amerika ar Europa turėtų finansuoti Lietuvos psichikos neįgaliųjų reabilitaciją“, – sakė R.Lukošaitytė.

Apsigalvojo

R.Lukošaitytė „15min“ teigė, kad 2005 metais Vilniaus miesto savivaldybė tapo jos vadovaujamos viešosios įstaigos dalininke ir įsipareigojo išlaikyti 12 etatų. „Iki šiol viskas vykdavo tvarkingai. Kai tik savivaldybė pasitvirtindavo biudžetą, iš karto pervesdavo mums numatytas lėšas. Šiemet, nors lėšos buvo numatytos, jokių pervedimų iki šiol nebuvo“, – pasakojo R.Lukošaitytė.

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet centrui oficialiai planavo skirti 280 tūkst. Lt. Metų pradžioje, dar iki patvirtinant biudžetą, ji centrui skyrė 28 tūkst. Lt pirmų mėnesių išlaidoms. Vėliau, kaip pasakojo R.Lukošaitytė, patvirtinusi biudžetą savivaldybė atsiuntė sutartį, kurioje buvo parašyta, jog centras šiemet gaus 280 tūkst. Lt. „Pasirašiusi sutartį aš vėl ją perdaviau savivaldybei. Tačiau tuo viskas ir pasibaigė“, – pasakojo R.Lukošaitytė.

Mūsų pacientai lieka kaip neapsiplunksnavę viščiukai, palikti likimo valiai.
Maitinamas savivaldybės pažadų centras teikė paslaugas, tačiau šiuo metu priverstas sustabdyti savo veiklą ir ateinančius naujus pacientus siųsti į gatvę, namo arba į ligoninę. Per metus centras yra įsipareigojęs pagalbą suteikti 120 žmonių.

Ne prioritetas

Kaip „15 min” yra sakęs miesto mero pavaduotojas Stanislovas Šriūbėnas, savivaldybė peržiūrėdama miesto biudžetą išbraukė neprioritetinius dalykus, tarp kurių pakliuvo ir lėšos, numatytos šiųmetei centro veiklai finansuoti.

Anot R.Lukošatytės, panašu, jog savivaldybės darbuotojai nesupranta, jog ši paslauga yra reikalinga ir netgi taupo pinigus. „Mūsų paslaugos taupo lėšas. Mūsų paslaugos padeda mokesčių mokėtojams sutaupyti hospitalizacijos sąnaudas. Vienam žmogui hospitalizacija kainuoja apie 5000 Lt, o reabilitacija – 140 Lt per mėnesį“, – sakė R.Lukošaitytė.

Palaikyti Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro į Europos aikštę atėjo ir Lietuvos psichikos negalios žmonių bendrijos „Giedra“ pacientai. Anot bendrijos asistento Renato Kačinausko, ši bendrovė taip pat turi problemų dėl savivaldybės žadėtų, tačiau negautų pinigų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos