„Nepritariame viešai ir faktais nepagrįstai specialistų ir administracijos darbo kritikai, kurstančiai nepakantumą visuomenėje. Nurodome, kad žiniasklaidoje kritikuoti Kauno „Santaros“ gimnazijos administracijos ir specialistų veiksmai atitinka Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos bei Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro 2006 metais publikuotas rekomendacijas „Savižudybių prevencijos gairės mokyklose“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pagal rekomendacijas, reaguodama į savižudybės atvejį mokyklos bendruomenėje, krizių valdymo komanda siekia:
- sumažinti kitų savižudybių ar bandymų žudytis tikimybę (taikant šviečiamąją veiklą, priemones imitacijos efektui sumažinti);
- padėti mokyklos bendruomenei tvarkytis su netekties skausmu, gedėti velionio;
- sumažinti destruktyvias įvykusios savižudybės pasekmes (N.Žemaitienė, „Už tylos sienos. Savižudybių prevencijos gairės mokyklose“, 2006).
Viešai pasmerktas administracijos sprendimas neinicijuoti tokių veiksmų kaip velionės nuotraukos kabinimas ar žvakučių deginimas atspindi ne nepagarbą nusižudžusiam asmeniui, tačiau rūpinimąsi moksleivių psichologine gerove ir pastangas išvengti imitacijos efekto.
„Viešai pasmerktas administracijos sprendimas neinicijuoti tokių veiksmų kaip velionės nuotraukos kabinimas ar žvakučių deginimas atspindi ne nepagarbą nusižudžusiam asmeniui, tačiau rūpinimąsi moksleivių psichologine gerove ir pastangas išvengti imitacijos efekto. Imitacijos efektas gali pastūmėti į savižudybę kitus. Apgailestaujame, kad Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko Mykolo Majausko apibendrinti komentarai apie savižudybių problemą žiniasklaidoje buvo panaudoti siekiant sustiprinti kritiką mokyklos bendruomenės veiksmams“, – teigiama pranešime.
„Siūlome M.Majauskui viešojoje erdvėje nekomentuoti krizių komandos veiksmų tinkamumo, prieš tai neįsigilinus į faktus ir specialistų rekomendacijas“, – priduria psichologai.
Sausio 10-ąją naujienų portalas Delfi.lt publikavo tekstą, kuriame aptariamas nusižudžiusios kaunietės 15-metės atvejis. Į portalą kreipęsis jos tėtis įtarinėjo, kad gimnazija nelaimę bando nuslėpti, iš nusižudžiusios mergaitės galėjo būti tyčiojamasi.
„Susidaro įspūdis, kad siekiama šį atvejį iš atminties ištrinti, kad nieko nebuvo, niekas nevyko. Jokių paminėjimų, žvakučių, nuotraukų, jokio organizuoto vaikų pavėžėjimo į laidotuves atsisveikinti“, – merginos tėtį cituoja Delfi.lt.
„Vaikų linija“
„Jaunimo linija“
„Vilties linija“
„Pagalbos moterims linija“
„Linija Doverija“
Tel.: 8 800 77 277