„Nerimas – signalas ar vaizduotė?“ – taip pristatoma ši rubrikos tema, nagrinėjanti daugelio psichikos sveikatos problemų pradžią, geresnio savęs suvokimo bandymus ir varginančios būsenos pasekmes.
Rubrikos pašnekovė – Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos skyriaus vedėja, psichologė Vaiva Klimaitė ir iniciatyvos įkūrėjas Dalius Stankevičius pokalbio metu dalinosi profesionaliomis mintimis ir įžvalgomis apie nerimą bei patarimais, galinčiais padėti pažinti savo būsenas.
Jau pačioje pokalbio pradžioje, bandydama atsakyti į temoje slypintį klausimą „Nerimas – signalas ar vaizduotė?“, V.Klimaitė tvirtai teigė, kad nerimo tik vaizduotės padariniu vadinti negalime, tai – reali būsena, kurią mūsų fantazija gali nebent suintensyvinti.
Nagrinėdama šią temą toliau, psichologė pabrėžė, kad svarbu į nerimą žiūrėti dvejopai: dažnai nerimas – tai natūralus ir žmogui netgi būtinas jausmas, tačiau retkarčiais – tai problema, galinti tapti sveikatos sutrikimu, paveikiančiu ne tik emocinę būklę, bet ir atliepianti žmogui fiziškai.
Anot V.Klimaitės, svarbu išmokti viena nuo kito atkirti. Diskutuodama su iniciatyvos įkūrėju, specialistė taip pat pabrėžė, kad nerimą kaip psichologinę problemą išspręsti tikrai galima, tačiau gydytis reikia sąmoningai. „Dažnai mes tvarkomės su nerimo simptomais, bet nesitvarkome su priežastimi“, – teigė V.Klimaitė ir skatino atrasti būdus, kurie padeda ne tik atitraukti mintis nuo problemų, bet ir padeda suprasti gilesnes nerimo priežastis.
Viešoji įstaiga „Skirtingos Spalvos“ primena, kad dešimtosios jubiliejinės laidos heroje tapo atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, atvirai pasidalinusi savo gyvenimo istorija apie psichikos sveikatą ir savižudybių prevenciją. Iniciatyvą palaikyti galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, kurie skleidžia tolerancijos žinutę sergančiųjų bendruomenėms.