Jos duomenimis, sprendimui atimti pilietybę iš M.Drobiazko pritaria kiek daugiau nei trečdalis (35 proc.) šalies gyventojų. Dar septintadalis (14 proc.) apklausos respondentų neturėjo nuomonės arba neatsakė į šį klausimą.
Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą LRT užsakymu rugsėjo 22 – spalio 7 dienomis atliko rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“.
Apklausti buvo 1023 pilnamečiai Lietuvos gyventojai, rezultatų paklaida neviršija 3,1 procentinio punkto.
Pilietybė iš M.Drobiazko buvo atimta šių metų rugsėjo 15 dieną. Prezidentui Gitanui Nausėdai pilietybę iš M.Drobiazko rekomendavo Pilietybės reikalų komisija, kuri argumentavo, kad buvusi sportininkė viešai reiškia palaikymą karą Ukrainoje vykdančiam Kremliaus režimui.
Pati ledo šokėja viešame laiške teigė Rusijos propagandoje nedalyvaujanti, o skleidžianti „kultūros ir gėrio šviesą“.
Rusijos sportininkei Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta prieš 30 metų už nuopelnus Lietuvos sportui ir šalies vardo garsinimą. M.Drobiazko su savo vyru Povilu Vanagu yra atstovavusi Lietuvai įvairiuose čempionatuose.
Pasipiktinimas Lietuvoje kilo po to, kai M.Drobiazko kartu su savo vyru Povilu Vanagu 2022 metų rugpjūčio 9 dieną Sočio olimpiniuose sporto rūmuose „Aisberg“ dalyvavo ledo šou „Gulbių ežeras“.
Lietuvos institucijos teigia, kad M.Drobiazko palaiko glaudžius profesinius ir asmeninius ryšius su Tatjana Navka – Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona. T.Navkai Europos Sąjunga ir JAV įvedusi sankcijas.