Prieš penkmetį Pušyno kelias buvo dažnai linksniuojamas žiniasklaidos. Politikai kėlė klausimą, kaip tokioje vaizdingoje teritorijoje, šalia „Pušyno kelio“ sanatorijos, atsirado lavoninė. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos dar 2014 m. nustatė, kad dokumentai, skirti statybai užbaigti ir pastato paskirčiai pakeisti, nebuvo teisėti. Visgi lavoninė buvo – ją 2012-aisiais užfiksavo ir Google maps komanda. Iki šių metų birželio.
Jos valdytojas, UAB „Lakrimos“ vadovas Sigitas Mickus teigia, kad pastatą parduoti nusprendė, nes pastaruosius 10 metų jam ten buvo sudėtinga vykdyti su laidojimo paslaugomis susijusį verslą.
„(Pardaviau) už tai, kad neatitinka mano darbo profilio, kadangi negalima vystyti verslo. Esu surištas su laidojimo paslaugomis, o regioninis parkas kategoriškai prieštarauja tiems dalykams. 10 metų užblokavo tuos veiksmus, tai nutariau parduoti“, – 15min teigė S.Mickus.
Stato įmonė, užsiimanti pašarais
Kaip rašoma Registrų centro dokumentuose, vaizdingoje teritorijoje esantis pastatas nuo šių metų birželio mėnesio atiteko UAB „Baltagra“ nuosavybėn.
Vaikų specializuotus poilsio namus stato įmonė, oficialiai turinti vos vieną darbuotoją ir užsiimanti didmenine prekyba grūdais, neperdirbtu tabaku, sėklomis ir pašarais gyvuliams.
Kam tokiai įstaigai vaikų poilsio namai? 15min žurnalistai mėgino susisiekti tiek su statinio statybų vadovu Andriumi Gėgžnu, tiek su įmonės vadovu Alvydu Milakniu, tačiau to padaryti nepavyko. Tiesa, į skambutį atsiliepė statybos techninis prižiūrėtojas Robertas Gaurelis.
„Vykdoma viskas pagal statybos leidimą. Pagal jį planuojama, kad bus Vaikų specializuoti poilsio namai. Poilsio paskirties pastatas. Planuojama iki naujų metų (pabaigti statybas)“, – teigė jis.
Pasak Vilniaus miesto savivaldybės rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Neringos Kolkaitės, leidimas tokio tipo statyboms buvo išduotas dar 2010 m. Tiesa, jis buvo skirtas laidojimo paslaugų verslą vykdančiai „Lakrima“.
Sanatorijai pagalbos nereikia
Susisiekus su „Pušyno kelio“ sanatorijos vadovu Arkadijumi Goldinu, aiškėja, kad naujai įrengiami poilsio namai vaikams turėtų veikti visiškai savarankiškai.
„Aš su jais jokių reikalų neturiu. Vienintelis bendras klausimas buvo dėl elektros, tai jie atsiskyrė savo elektrą nuo mūsų ir mes neturime dabar nieko bendro“, – teigia A.Goldinas.
„Čia, žinokite, visiškai yra atskira organizacija. Mūsų vaikų reabilitacija stacionare baigiasi rugsėjo pirmą, o po to – ambulatorija. Mes viską turim, mums jie nereikalingi visiškai“, – pridėjo direktorius.
Baiminamasi privatizavimo
Pastaruoju metu susirūpinimą „Pušyno kelio“ ateitimi reiškia Seimo Antikorupcijos komisija. Liepos mėnesį buvo pradėti kelti klausimai, ar nuo nuo 2018 m. sausio 1 dienos į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės rankas pakliuvusi sanatorija negali būti parduota privatiems verslams.
„Nuogąstaujame, kad išskirtinėje sostinės vietoje įsikūręs reabilitacijos centras „Pušyno kelias“ gali būti slapta perleistas į privačias rankas. Juolab, kad kompleksu domisi ne vienas investuotojas. Mums klausimų ir abejonių kelia pasikeitęs centro teisinis statusas. Dabar sanatorija priklauso Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei. Vadinasi, pastatai yra nebe valstybės arba savivaldybės, bet ligoninės nuosavybė“, – tuomet lsveikata.lt kalbėjo konservatorė Agnė Bilotaitė.
Riziką įžvelgus ir Specialiųjų tyrimų tarnybai, komisijos darbo grupės nariai kreipėsi į Vyriausybę siekdami atkreipti dėmesį ir užtikrinti, kad valstybės turtas būtų naudojamas išimtinai viešajam interesui.
Pats sanatorijos vadovas A.Goldinas teigė investuotojų skambučių nesulaukęs.