„Pas G.Landsbergį mes nedalyvausime susitikime, jei kalbėtume apie priešlaikinius rinkimus, tokios iniciatyvos turėtų imtis ne kas kitas, o Seimo pirmininkė“, – BNS antradienį sakė LSDP valdybos narė R.Budbergytė.
LSDP valdyba taip pat pirmadienį patvirtino poziciją, kad pirmalaikiai rinkimai galimi, tik tam pirma turi pasitraukti Vyriausybė.
„Valdančioji konservatorių partija valstybėje sąmoningai kelia suirutę – dėl susiklosčiusios situacijos Vyriausybėje atsakomybę nepagrįstai bando permesti visam Seimui ir prezidentui, nors pokyčiai turėtų prasidėti nuo ministrų kabineto pertvarkos arba Vyriausybės atsistatydinimo“, – sakoma partijos antradienį partijos paskelbtame pareiškime.
Partijos vadovė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad „ne Gabrielius Landsbergis el. laiškais ir ne viena konservatorių partija mūsų šalyje sprendžia, kaip ir kada turi būti skelbiami pirmalaikiai Seimo rinkimai“.
„Parlamento frakcijų pozicija dėl galimų pirmalaikių rinkimų turėtų būti aptariama su Seimo pirmininke“, – konstatuojama pareiškime.
R.Budbergytė teigė, kad socialdemokratai iš esmės pritaria pirmalaikių rinkimų idėjai, bet pirmas žingsnis turi būti Vyriausybės pasitraukimas.
„Mes palaikome idėją, kad Vyriausybės atsistatydinimas pirmiausia turi eiti, o po to, jei nepasiseka suformuoti naujos Vyriausybės turi būti skelbiami pirmalaikiai rinkimai, mes tikrai būtume už“, – kalbėjo R.Budbergytė.
Anot socialdemokratės, jei Seime būtų registruotas nutarimo projektas dėl pirmalaikių rinkimų, partija svarstytų, ar jį palaikyti.
„Jeigu dabar būtų pateiktas Seimo nutarimas dėl priešlaikinių rinkimų, mes svarstytumėm, ar reikia tai palaikyti, bet prioritetas yra, kad viskas vyktų tokia tvarka, kokia nustatyta Konstitucijoje – premjerė atsistatydina nuo liepos vidurio ir tada arba formuojama nauja Vyriausybė, jei nepavyktų suformuoti Vyriausybės, sektų pirmalaikiai rinkimai – šitas scenarijus yra tinkamesnis“, – pažymėjo socialdemokratė.
Anot LSDP pareiškimo, „jeigu konservatorių ir liberalų valdžia nebeturi kandidatų į ministrus ar tiesiog nebesusitvarko su tekusia atsakomybe“, tam yra Lietuvos Konstitucijos numatytas kelias – Vyriausybės atsistatydinimas.
„Politinė suirutė Lietuvos žmonėms yra visiškai nereikalinga ir betikslė. Galiausiai isteriški ir nebrandūs kai kurių konservatorių lyderių komentarai taip pat prie to neprisideda“, – teigia V.Blinkevičiūtė.
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, užsienio reikalų ministras G.Landsbergis antradienį rengia parlamentinių partijų lyderių susitikimą dėl politinės sistemos skaidrinimo ir pirmalaikių Seimo rinkimų.
Išvakarėse jis išplatino laišką kreipdamasis į šių partijų vadovus ir kviesdamas juos palaikyti siūlymą rugsėjį surengti pirmalaikius parlamento rinkimus.
Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti 2024 metų rudenį.