„Rinkimų programą iš esmės sudaro rytoj Vyriausybės posėdyje numatomas svarstyti 2021–2030 metų Nacionalinis pažangos planas, iki kitų metų galiojantis Lietuvos ateities ekonomikos DNR planas, taip pat šios Vyriausybės iš esmės atnaujintas Nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo „valstiečių“ pretendentas rinkimuose, Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas.
Šie dokumentai, anot jo, – strateginiai, „kurie brėžia aiškią kryptį tolesniai šalies raidai, grįstai socialinės gerovės stiprinimu, į aukštą pridėtinę vertę orientuota ekonomika bei darniu vystymusi“.
LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, jog už partiją rinkimuose „šneka darbai“, o „valstiečių“ suformuota Vyriausybė esą pakankamai sėkmingai susidorojo su COVID-19 pandemija ir iššūkiais ekonomikai.
„Ateinam į rinkimus tokioj situacijoj, kada Lietuvos ekonomikos valdymas ir ekonominė situacija šitos krizės, susijusios su koronavirusu, yra bene geriausia Europos Sąjungoje. Mūsų ekonomikos nuosmukis Europos šalių tarpe bus mažiausias arba jo išvis nebus – dabar ekonomistai į šį klausimą atsakyti negali“, – komentavo partijos pirmininkas.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, jog koronavirusas atskleidė sisteminių bėdų. Jų esą nebūtų kilę, jei ne prezidentės Dalios Grybauskaitės veto gydymo įstaigų pertvarkai.
„Be abejo, COVID-19 parodė sisteminių problemų, kurias turime Lietuvoje. Aš apie jas kalbėjau visus ketverius metus. Ir mes turėjom unikalų šansą. Jeigu nebūtumėm gavę tuometinės prezidentės veto, aš manau, mes COVID-19 būtumėm pasitikę kitaip, ir šiandien nebūtumėm kalbėję apie problemas dėl paslaugų atnaujinimo, dėl personalo trūkumo, nebūtumėm girdėję priekaištų dėl darbo ciklais, nes tai susitvarkyti būtų [buvę] įstaigų vidaus reikalas“, – aiškino A.Veryga.
Tęsdamas koronaviruso temą, R.Karbauskis teigė, jog „trolių fabrikai“, išorinės jėgos, „Lietuvos nemėgstančios šalys“ kursto mūsų šalies visuomenę nesilaikyti prevencinių COVID-19 priemonių.
O bendrai R.Karbauskis vylėsi, jog vyresni žmonės, pensininkai, dirbantieji, jaučia per ketverius metus valdžios esą pasiektus pokyčius: „Ir per savo atlyginimus, per situaciją, kuri labai skirtinga, kad šitų metų pradžią pasitikom su rezervais. Rezervai valstybės buvo apie 1 mlrd. 400 mln. eurų, ko niekada nėra buvę Lietuvos istorijoje. Mes pasitikom šitą krizę pasiruošę.“
Mes pasitikom šitą krizę pasiruošę.
Paklaustas, kiek mandatų partija tikisi iškovoti šiuose Seimo rinkimuose, R.Karbauskis skaičiaus nenurodė. Bet atskleidė, su kuo po rinkimų neitų į koaliciją.
Koalicijos nemato nei su Darbo partija, nei su LSDP
„Šituose rinkimuose bus labai aiški takoskyra tarp partijų, kurios atstovauja liberalias pozicijas – toje pusėje, aišku, yra ir konservatoriai, socialdemokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija, Darbo partija. [...] Ir yra tos partijos – jų tikrai nedaug – kurios yra toj tradicinių vertybių pusėje“, – komentavo politikas.
„Aš pasakysiu viena – labai būtų sunku tikėtis, kad galima su tokiom partijom sudaryti koalicijas, jeigu joms narkotikai yra svarbiausia, kas šiandien Lietuvoje egzistuoja“, – pridūrė R.Karbauskis, matyt omeny turėdamas Laisvės partijos siekį dekriminalizuoti kanapių laikymą ir įteisinti jų vartojimą rekreacijos tikslais.
Jei rinkėjai į Seimą deleguos nedaug LVŽS atstovų, politiko įsitikinimu, susiformuos liberaliai mąstanti koalicija, kuri esą atšauks ir LVŽS inicijuotus sprendimus.
LVŽS lyderis taip pat teigė, jog korupcija – „ne šitos valdžios dalykas“ ir tikino besistebintis kaltinimais esą perkant greituosius testus per COVID-19 pandemiją buvo viršyti įgaliojimai.
„Sveikatos ministerijoje, Vyriausybės kanceliarijoje kaltinami žmonės darę sprendimus tų, kurie tupėjo krūmuose, arba kažkur tai labai giliai užsidarę krizės metu, dabar jie kaltina. Kaltina už tai, kad jie priiminėjo sprendimus, dirbo naktimis, kada atsibusdavo Kinijoje. Aš visa tai mačiau, aš būčiau padaręs tuos pačius sprendimus, kuriuos padarė šitie žmonės“, – aiškino R.Karbauskis.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šiuo metu atlieka tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo. Antradienį paaiškėjo, kad jame L.Savickas apklaustas kaip specialusis liudytojas.
Spaudos konferencijos metu Vyriausybės vicekancleris teigė sutikęs liudyti, atsakęs į visus pareigūnų klausimus ir esą jokių įtarimų savo ar Vyriausybės kanceliarijos atžvilgiu neišgirdo. Plačiau šia tema L.Savickas teigė negalintis kalbėti, nes pasirašė sutikimą nekomentuoti tyrimo medžiagos.
Daugiau apie tai – čia.