„Aš manau, kad klausantis to, ką sako Vilniaus meras, tai, matyt, kad tą sutartį reikia nutraukti, kad Vilnius su savo visokiais sprendimais, kurie niekaip negalimi šitos aikštės atžvilgiu – su pliažais ir taip toliau, jau nebegalėtų nieko ten daryti“, – pirmadienį žurnalistams Vilniuje sakė R.Karbauskis.
„Šita aikštė yra valstybinė, tik išnuomota, panaudos sutartimi atiduota“, – teigė valdančiųjų lyderis.
Jis pridūrė manantis, kad sprendimas nutraukti sutartį būtų teisingas, o toliau dėl sprendinių pačioje aikštėje spręstų Vyriausybė ir Seimas.
„Manau, kad toks sprendimas būtų teisingas, tada Vyriausybė ir Seimas turės pilnas teises šitai aikštei priiminėti sprendimus“, – tvirtino R.Karbauskis.
Vilnius su savo visokiais sprendimais, kurie niekaip negalimi šitos aikštės atžvilgiu – su pliažais ir taip toliau, jau nebegalėtų nieko ten daryti, – sakė R.Karbauskis.
„Kad ten nėra Vyčio, kad ten yra pliažai dabar, tai yra tik dėl to, kad Vilnius yra su tokia valdžia“, – kalbėjo jis.
Politiko teigimu, perdavus Lukiškių aikštę tvarkyti Vyriausybei, sprendimai būtų priimami greitai.
Vilniaus meras R.Šimašius, kalbėdamas apie „valstiečių“ lyderio R.Karbauskio grasinimus nutraukti Lukiškių aikštės panaudos sutartį, sako kol kas matantis vieno įsižeidusio politiko didelį įgeidį, o ne argumentus.
„Sutartys nutraukiamos remiantis teisės aktais ir argumentais, o kol kas matau vieno įsižeidusio politiko Seime didelį įgeidį“, – BNS perduotame atsakyme cituojamas R.Šimašius.
Vilniaus miesto savivaldybė žemės panaudos sutartį sudarė 2015 metų gruodį. Sutartis, anot savivaldybės, sudaryta pagal standartines valstybinės žemės panaudos sąlygas 99 metams.
Seimas praėjusią savaitę priėmė Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą, kuriuo nustatoma, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu. Prezidentas G.Nausėda penktadienį pasirašė Seimo priimtą Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą.
Įstatyme įrašyta, kad Lukiškių aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.
Įstatymą dėl specialaus Lukiškių aikštės statuso parengė valdantieji reaguodami į Vilniaus valdžios sprendimą Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį. Dalis politikų tvirtina, kad taip parodyta nepagarba laisvės kovos dalyvių atminimui.
Įstatymas parlamente svarstytas ir priimtas skubos tvarka.
TAIP PAT SKAITYKITE: Strėlės dėl Seimo sprendimo Lukiškių aikštėje įkurdinti Vytį skrieja ir iš menotyrininkų
Jo kritikai teigia, kad įstatymas skirtas vienai aikštei, jis pažeidžia savivaldos autonomiją, be to, negali būti pritaikytas atgaline data.
1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto įrengtas birželio viduryje: atvežta apie 300 kubinių metrų smėlio, pastatyti gultai, hamakai, padaryta tinklinio aikštelė.
Pagal sumanymą, paplūdimys aikštėje turi būti visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.