R.Karbauskis teigė, kad jo nestebina tai, kad V.Pranckietis plenarinio posėdžio metu surengė Valdybos posėdį.
"Dėl šio veiksmo į Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi jo paties pavaduotojas. Maža to – šiame Valdybos posėdyje buvo svarstomas vienintelis klausimas – dėl neeilinio Seimo plenarinio posėdžio, kuriame būtų svarstomas Seimo nutarimo projektas dėl Seimo Pirmininko atleidimo iš pareigų, sušaukimo! V.Pranckietis neteisėtai sušauktame Valdybos posėdyje ir balsavo priimant sprendimą sušaukti tokį posėdį, kuriame būtų sprendžiama dėl jo paties atstatydinimo. Tuo tarpu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas draudžia asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą. Tad toks Valdybos posėdžio sušaukimas ir balsavimas pačiam dėl savęs yra neabejotinas įstatyme įtvirtintų normų ir etikos pažeidimas", – teigia LVŽS frakcijos seniūnas.
Pranešime tvirtinama, kad nenumatyto posėdžio metu padaryta daug procedūrinių pažeidimų – posėdžiui šališkai pirmininkavusi konservatorė I.Degutienė atvirai ignoravo Seimo narių prašymus ir neteikė Seimui balsuoti Seimo narių siūlomų klausimų, balsus skaičiavo kitos sudėties, nei buvo Seimo patvirtinta, balsų skaičiavimo komisija. Visa tai prašoma įvertinti Seimo etikų.
„Vakar opozicija su Seimo pirmininku pademonstravo, kaip akivaizdžiai gali būti ignoruojamas Seimo statutas, procedūrų tvarka ir elementari etika, siekiant išsaugoti V.Pranckietį poste. Tenka apgailestauti, kad asmenys, viešai deklaruojantys stabilumo valstybėje ir Seimo darbe būtinybę, iš tiesų kursto ir deda pastangas, kad artimiausiu metu vyktų priešingi procesai", – apgailestauja R.Karbauskis.
Antradienio vakarą Seimo nariai nusprendė, kad Viktoras Pranckietis turi likti Seimo pirmininku. Didžiajai daliai valdančiųjų ir net opozicijos nedalyvavus balsavime, jo atstatydinimui neužteko balsų. Prieš posėdį „valstiečiai“ stengėsi, kad šio klausimo antradienį spręsti nereikėtų, tačiau susivienijus opozicijai, balsavimas buvo paskelbtas. Supratę, kad nieko nepeš, valdantieji paliko Seimo posėdžių salę.
Balsavime dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu dalyvavo tik 11 Seimo narių, 3 palaikė sprendimą atstatydinti, 7 – ne, 1 biuletenis rastas negaliojantis.