„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 04 04 /10:33

R.Karbauskis premjero užuominas apie skilimą „valstiečių“ frakcijoje vadina emocijomis

Valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikina, jog šiuo metu frakcijoje nėra nė vieno nario, norinčio ją palikti, o premjero Sauliaus Skvernelio užuominas apie galimą skilimą vadina emocijomis.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

R.Karbauskis BNS antradienį sakė, jog padėčiai aiškintis pirmadienio vakarą buvo sušaukęs neeilinį frakcijos posėdį, jame dalyvavo ir Vyriausybės vadovas.

„Mes vakar buvome susirinkę, turėjome labai rimtą didelį posėdį, kuriame viską išsiaiškinome – nėra jokių Seimo narių, kurie nori įkurti kitą frakciją. Tai yra emocijos. Aš specialiai sukviečiau frakciją tam, kad išsiaiškintume. Aš pats girdėjau tai, kad dešimtys Seimo narių nori įkurti kitą frakciją. Vakar specialiai visi susirinkom ir labai atvirai kalbėjomės dvi valandas, ar yra taip iš tikrųjų. Faktas tas – taip nėra“, – sakė R.Karbauskis.

Praėjusią savaitę premjeras S.Skvernelis LRT laidoje „Dėmesio centre“ teigė, jog „valstiečių“ gretose Seime „yra kai kurie simptomai, kurie man tiesiog natūraliai leidžia suabejoti dėl to pasiryžimo, kuris buvo rinkiminės kampanijos metu“.

Paklaustas, ar bendražygiai nesiūlo jam kurti naujos jo paties frakcijose, premjeras patvirtino sulaukiantis tokių pasiūlymų: „Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų. Yra nemažai frakcijos narių ir tau jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms“.

R.Karbauskis antradienį teigė, jog frakcija yra vieninga, o vieši svarstymai apie galimą naują frakciją yra ir nuovargio pasekmė.

„Visi yra pavargę – premjeras, Vyriausybė, Seimas labai daug dirba. Yra labai daug bereikalingų emocijų. Bet pagrindinis dalykas – mes visi vieningi, vis remiame Vyriausybę. (...) Aš pats kėliau klausimą – gal aš esu priežastis, problema. Vakar išsiaiškinome, kad jokių požymių net nėra, kad kas nors norėtų kažką ardyti ar išeiti. Man reikėjo tą sužinoti, kaip frakcijos vadovui“, – sakė „valstiečių“ vadovas.

Ministras pirmininkas antradienį žurnalistams savo ruožtu teigė, kad ateitis ir konkretūs darbai parodys, ar per frakcijos posėdį iš tiesų pavyko išsiaiškinti visus nesutarimus.

„Tai buvo gal daugiau išsikalbėjimas. (...) Nuomonių skirtumų yra, aš tą pripažįstu“, – sakė S.Skvernelis.

Tačiau pirmadienio pokalbis frakcijoje, premjero teigimu, suteikė vilties, kad daugiau nepasikartos praėjusios savaitės situacija, kai Seimo Švietimo ir mokslo komitetas priėmė Vyriausybės pozicijai ir numatomai reformai prieštaraujantį sprendimą.

Pastaruoju metu įtampų „valstiečių“ gretose Seime kilo dėl nesutarimų rengiantis aukštojo mokslo reformai. „Valstiečio“ Eugenijaus Jovaišos vadovaujamas Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos edukologijos universiteto jungimuisi.

Premjero sudarytai darbo grupei dėl aukštojo mokslo pertvarkos plano vadovaujanti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė mano, kad sprendimai dėl LEU ir VDU jungimo dabar neturėtų būti priimami ir reikėtų palaukti balandžio pabaigos, kai minėta darbo grupė pateiks išvadas dėl visos aukštojo mokslo pertvarkos.

Seimo komiteto sprendimas sulaukė griežtos Vyriausybės vadovo kritikos. S.Skvernelis praėjusią savaitę pranešė apskųsiantis esą savo buvusios darbovietės interesais besirūpinantį E.Jovaišą Seimo etikos sargams, tačiau kol kas to nepadarė.

Susitarimas dėl emigracijos nėra nukreiptas prieš Vyriausybę

R.Karbauskis taip pat atkreipė dėmesį, kad Sauliaus Skvernelio kritikuojamas jį delegavusių „valstiečių“ siūlomas susitarimas dėl emigracijos stabdymo nėra nukreiptas prieš Vyriausybę.

„Mes frakcijoje aptarėme, kad tai yra sprendimas, kuris turėtų duoti naudą. Ir tai nėra jokiu būdu nukreipta nei prieš Vyriausybę, nei prieš koaliciją, nei prieš kažką dar“, – antradienį BNS sakė R.Karbauskis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./15min studijoje – premjeras Saulius Skvernelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./15min studijoje – premjeras Saulius Skvernelis

Pasak jo, partijų ir visuomenininkų susitarimas reikalingas siekiant visuomenę geriau informuoti apie planus stabdyti emigraciją. Be to, diskusija tarp visuomenininkų gali atnešti naujų sprendimų, kuriuos galėtų įgyvendinti vyriausybė, pridūrė politikas.

„Valstiečių“ lyderis teigė, jog ministras pirmininkas iki pirmadienio vakare vykusio frakcijos posėdžio nežinojo, kad susitarimas apims ir visuomenininkus, todėl galėjo apie jį susidaryti klaidingą nuomonę.

Jis apgailestavo, kad premjerui tai paaiškinus jis vis tiek negali pakeisti nuomonės.

„Aš suprantu, Vyriausybės vadovas vieną sykį pasakė „A“, jis nenori pasakyti „B“, nes galbūt sunku yra pakeisti savo nuomonę ir pakeisti savo poziciją. Man nesunku, kaip ir kitiems, jeigu mes kažkur nesupratome, mes galime keisti savo poziciją, nes tai yra politika“, – sakė parlamentaras.

„Jis tik vakar suprato, kad tai nėra partijų susitarimas, (...) bet jeigu tai nepakeitė jo nuomonės, tai mes gerbiame Vyriausybės vadovo nuomonę“, – pridūrė R.Karbauskis.

Premjeras S.Skvernelis pirmadienį teigė, kad susitarimas dėl emigracijos stabdymo yra nereikalingas, nes tai būtų tik dar vienas neįgyvendinamas dokumentas. Jo teigimu, priemonės sumažinti išvykstančių gyventojų skaičių numatytos Vyriausybės dokumentuose.

Valdantieji „valstiečiai“ siūlo, kad susitarimą pasirašytų politinės partijos ir visuomeninės organizacijos. Susitarimu planuojama sukurti ilgalaikę nacionalinę programą, siekiant emigracijos ir reemigracijos srautų teigiamo balanso bei vykdyti efektyvią demografinę politiką. Lygiagrečiai bus siekiama spręsti dvigubos pilietybės klausimą.

Užpernai tuometinių valdančiųjų iniciatyva šešios partijos pasirašė susitarimą dėl emigracijos mažinimo ir gyventojų skaičiaus padidinimo daugiau kaip puse milijono per dešimt metų. Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir Liberalų sąjūdis dokumento nepasirašė sakydami, kad jame nekalbama apie konkrečias priemones, kaip emigracija bus mažinama.

Po „Tvarkos ir teisingumo“ pasiūlytu susitarimu tuomet pasirašė ir LVŽS lyderis R.Karbauskis, dabar jį vadinantis tuščiu.

Pernai iš Lietuvos emigravo per 50 tūkst. žmonių, o per pirmus du šių metų mėnesius – beveik 14 tūkst. gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs