Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 09 10 /12:37

R.Karbauskis sako, kad „tvarkiečių“ frakcijos iširimas nepakenks koalicijos darbui

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime iširimas nepakenks koalicijos darbui. Savo ruožtu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tuo abejoja.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Valdančiosios daugumos Seime nebeliko. Kaip bus balsuojama dėl įvairių įstatymų projektų, labai sunku kol kas pasakyti.

Politiškai turbūt galima vertinti tik iš vieno taško – R.Žemaitaitis („tvarkiečių“ partijos pirmininkas – 15min) pažadėjęs savo partijai ir frakcijai gauti, išsimušti ministro postą, to nesugebėjo padaryti“, – antradienį Seime žurnalistams teigė G.Landsbergis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Jo manymu, gali susikurti nauja devynių žmonių frakcija. Jos nariais gali tapti „tvarkiečių“ frakciją palikę keturi parlamentarai, kas likusieji – kol kas tiksliai neaišku.

15min žiniomis, prie naujos frakcijos gali jungtis mišriai Seimo narių grupei šiuo metu vadovaujantis, anksčiau „tvarkiečius“ palikęs Rimas Andrikis, taip pat Darbo partijos atstovai Seime – Valentinas Bukauskas ir šiuo metu Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijai priklausantis Petras Čimbaras.

Jie patys 15min sakė negalintys nei patvirtinti, nei paneigti tokių kalbų.

Prezidentas Gitanas Nausėda susiklosčiusios situacijos pasekmių koalicijai ir Vyriausybės galimybėms sėkmingai dirbti nevertina.

„Prezidento nuomone, tai yra Seimo vidinis klausimas ir platesnių komentarų šia tema neturėsime“, – 15min nurodė G.Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

R.Karbauskis: pasikeitimas nebus opozicijos naudai

R.Karbauskio manymu, „tvarkiečių“ frakcija suskilo dėl nesutarimų „tvarkiečių“ partijos viduje. Jis sakė tikįs, kad frakciją palikę parlamentarai rems valdančiuosius.

„Koalicijos ateitis normali, aš nemanau, kad tie žmonės, kurie išėjo iš tos frakcijos, išeina į opoziciją“, – BNS antradienį sakė R.Karbauskis.

„Mes į tai žiūrime labai ramiai, nes mes nemanome, kad pasikeitimas įvyks opozicijos naudai“, – pridūrė jis.

Anot jo, realus balsų balansas Seime nepasikeitė, Vyriausybė turi daugiau kaip pusės parlamentarų palaikymą, nors formaliai daugumos nebėra.

„Remiantis statutu, kad šios frakcijos žmonės nebesiskaičiuos daugumoje, bet tai nekeičia balanso Seime“, – sakė jis.

„Valstiečių“ lyderis tvirtino esąs tikras, kad gruodį balsuojant dėl kitų metų biudžeto, pavyks surinkti 84–85 balsus.

„Partinės diskusijos ir frakcijų pasikeitimai yra partijos vidaus reikalai, bet ne pokyčiai koalicijoje“, – kalbėjo politikas.

Jam antrino „valstietė“ Agnė Širinskienė: „Koalicija lieka veikti. Puikiai žinome, kad koaliciją sukūrė ne frakcijos, bet partijos. Partijos išlieka kaip koalicijos partnerės ir toliau. Tiesiog Seime nebelieka matematinės daugumos.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

Ji sakė neabejojanti, kad Seimo narių balsų, norint priimti sprendimus, užteks, o su naujai besikuriančia frakcija esą bus siekiama bendradarbiauti.

A.Širinskienė sakė nežinanti, ar prie naujos frakcijos jungsis „valstiečių“ atstovai.

Apie pasitraukimą iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos antradienį paskelbė jos seniūnas Vytautas Kamblevičius, parlamentarai Ona Valiukevičiūtė, Juozas Imbrasas bei Algimantas Dumbrava.

Politikams pasitraukus, frakcijoje liko trys Seimo nariai, tačiau jai sudaryti reikia septynių. Frakcijoje dar dirbo partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, Kęstutis Bartkevičius bei „valstiečių“ atstovė Audronė Jankuvienė. Ši parlamentarė koalicijos partnerių frakcijos gretas anksčiau papildė, kad būtų užtikrintas jai sudaryti reikiamas skaičius.

R.Karbauskis sakė, kad „valstiečiai“ „nebeskolins“ savo atstovų, kad frakcija vėl būtų atkurta.

„Aš nežinau, ar čia nauja frakcija formuosis, ar Mišri Seimo narių grupė bus labai didelė. Kažkokie pokyčiai vyks“, – kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

„Mes lygiai tiek pat žinome, kiek ir jūs“, – tvirtino jis.

„Tvarkiečių“ frakciją palikę Seimo nariai sako, kad dar nėra priėmę sprendimo jungtis prie kurios nors kitos politinės grupės ar burti savo atskirą.

Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?