„Biudžetas, kuris vakar pateiktas buvo, skirsis nuo to, kurį Seimas priims. Bet kokiu atveju, priėmus mokestinius įstatymus, mes visus sprendimus perkelsim iš liepos 1 dienos, kaip siūlo Vyriausybė, į sausio 1-ąją. Tai ir pensijų didėjimas – prezidento siūlymas bus nuo sausio 1 dienos, o ne nuo liepos 1 dienos, vaiko pinigų klausimai – 60 ir 100 eurų bus nuo sausio 1 dienos ir 70 ir 100 nuo liepos 1 dienos. Tai yra sprendimai, kurie aptarti su Vyriausybe“, – antradienį Seime žurnalistams komentavo politikas.
Vyriausybė, anot jo, Seimui pateikė kitokius siūlymus dėl pensijų ir vaiko pinigų, nes esą „neturi aiškumo dėl mokestinių įstatymų priėmimo“.
„Ir bankų, ir prekybos tinklų, ir sutvarkytas taršos mokestis – visi jie bus priimti nuo sausio 1 dienos“, – tikino R.Karbauskis ir teigė esąs įsitikinęs, kad valdantieji už juos balsuos vieningai.
Anksčiau Seimas automobilių taršos, arba kitaip – registracijos, mokestį atmetė ir grąžino Vyriausybei tobulinti. Tąkart mokestį palaikė tik 25 iš 42 balsavusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų, 3 iš 7 koalicijos partnerių iš „Lietuvos gerovės“ frakcijos, mokesčio nepalaikė nė vienas Socialdemokratų darbo partijos frakcijos atstovas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcija balsavo „prieš“.
R.Karbauskis aiškino, kad dabar Seimas svarstys patobulintą taršos mokesčių projektą: „Perskaičiuoti visi skaičiai, jie nebus tie, apie kuriuos visuomenė šnekėjo anksčiau.“
Vyriausybė planuoja, kad „valstiečių“ ir LLRA-KŠS pasiūlyti stambiųjų prekybos tinklų apyvartos ir bankų turto mokesčiai įsigalios tik kitų metų liepą, tad pajamos 2020 metų biudžeto projekte mažinamos 45,9 mln. eurų.
Anot teisės aktų iniciatorių, prekybos mokestis valstybės biudžetą papildytų apie 32 mln. eurų per metus, o bankų – 52,2 mln. eurų.