Ministras taip pat susitiko su Jungtinės sąjungininkų vadavietės Brunsume vadu generolu Jörgu Vollmeriu ir kitais NATO vadaviečių bei Lenkijos kariuomenės atstovais, rašoma pranešime spaudai.
Ministras R.Karoblis taip pat padėkojo sąjungininkams už tvirtą valią ir įsipareigojimų vykdymą ir pabrėžė, kad VJTF pratybos įrodo, jog NATO išlieka stipriu ir patikimu kariniu aljansu net ir pandemijos akivaizdoje.
Vienos didžiausių šiais metais regione NATO aljanso pratybos „Brilliant Jump 2020“ (liet. „Nuostabusis šuolis 2020“) Lietuvos teritorijoje vyksta spalio 29–lapkričio 6 dienomis. Pirmą kartą Lietuvoje dislokuojamas VJTF sausumos komponentas. Pratybose dalyvauja Lenkijos, Ispanijos ir Čekijos kariniai vienetai – apie 2 tūkst. karių ir apie 650 įvairių transporto priemonių.
Tai yra iš anksto planuotos pratybos, kuriose vertinamas Itin aukštos parengties jungtinės NATO greitojo reagavimo pajėgų grupės gebėjimas vykdyti greitą perdislokavimą ir integruoti NATO pajėgas, sustiprinant atgrasymą bei pasirengimą veikti kartu krizės ar konflikto metu.
NATO greitojo reagavimo pajėgos formuojamos iš Aljanso valstybių narių priskirtų pajėgų, kurias NATO ekspertai atrenka pagal pasirengimo lygį ir poreikį. NATO greitojo reagavimo pajėgos pagal parengties laiką skirstomos į ypač greito reagavimo pajėgas (angl. the Very High Readiness Joint Task Force, VJTF), pradinę pastiprinančių pajėgų grupę (angl. the Initial Follow-On Forces Group, IFFG) ir pastiprinančių pajėgų grupę (angl. Follow-On Forces Group, FFG). Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Turkijos pajėgos sudaro NATO ypač greito reagavimo pajėgų pagrindą.
Lietuvos kariai, priskirti tarptautiniams greitojo reagavimo junginiams, budėjimo metu tarnauja savo nuolatinėse dislokacijos vietose, savo šalyse. Greito reagavimo junginiai išlaiko labai aukštą parengtį ir, jei būtų priimtas sprendimas siųsti tarptautines pajėgas į operaciją, į nustatytą užduoties rajoną bus pasirengę išvykti per nustatytą laiką.