R.Kiškis: Š.Stepukonio istorijoje atsakymus tikimės rasti per kelis mėnesius

Neteisėto turto pasisavinimu įtariamo bendrovės „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ buvusio partnerio Šarūno Stepukonio ikiteisminiame tyrime atsakymus teisėsauga tikisi rasti per kelis mėnesius, sako Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktorius Rolandas Kiškis.
Greta Skaraitienė nuotr. Rolandas Kiškis
Greta Skaraitienė nuotr. Rolandas Kiškis

„Manau, kad taip – kelių mėnesių. Ne visus, bet didžiąją dalį, kad aiškiai būtų atsakyta į klausimus, kokia sistema veikia, kokia ne, kokius saugiklius reikėtų sustiprinti, kaip reikėtų pakeisti kažkurį reguliavimą, pavyzdžiui, liečiantį pinigų plovimo sistemą“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ penktadienį sakė R.Kiškis.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje vyko spaudos konferencija, kurioje komentarus pateikė FNTT, Prokuratūros, Lietuvos banko atstovai
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje vyko spaudos konferencija, kurioje komentarus pateikė FNTT, Prokuratūros, Lietuvos banko atstovai

Anot jo, tyrimas turėtų paskatinti ir iniciatyvas teisėkūroje. Kol kas FNTT vadovas teigė manantis, kad „sistema veikia“.

„Mes labai didelių trūkumų nematome. Matome, kur reikėtų suefektyvinti veiklą, tai faktas. Turbūt visos suinteresuotos institucijos tą mato ir tą padarys, net neabejoju“, – kalbėjo R.Kiškis.

Prokuratūra penktadienį pranešė atnaujinusi 2022 metais nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl įtartinos piniginės operacijos iš elektroninių pinigų įstaigos „Paysera“, susijusios su investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ buvusiu partneriu Š.Stepukoniu, įtariamu dėl neteisėto turto pasisavinimo kitame, pernai pradėtame ikiteisminiame tyrime. Tyrimas atliekamas dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Šarūnas Stepukonis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Šarūnas Stepukonis

FNTT 2022 metais buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtartinos finansinės operacijos iš Lenkijos, kai į Š.Stepukonio „Paysera“ sąskaitą kovo pabaigoje buvo pervesta 3,9 mln. eurų. Šios lėšos tada buvo įšaldytos.

Apie sprendimą atnaujinti su 2022 metų pinigų pavedimu susijusį tyrimą pranešta ir Europos prokuratūrai, atliekančiai kitą, pernai pradėtą ikiteisminį tyrimą.

Jame Š.Stepukonis pripažintas įtariamuoju dėl neteisėto daugiau nei 27 mln. eurų pasisavinimo. Spėjama, kad jis šiuos pinigus pralošė kazino.

Anot teisėsaugos, ikiteisminis tyrimas yra labai didelės apimties, įstaigoms Lietuvoje ir užsienyje išsiųsta šimtai užklausų apie įvairias finansines operacijas.

Šiuo metu yra paskelbta tarptautinė Š.Stepukonio paieška.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų