„Šiuo metu apie 30 baltarusių žurnalistų sėdi už grotų dėl kritikos dabartiniam Baltarusijos politiniam režimui. Žinojome, kad aktyvūs opozicijos veikėjai, skleidžiantys laisvą žodį yra Lukašenkos taikinys, bet priverstinis lėktuvo nutupdymas neturi precedento Europoje. Turime detaliai susipažinti su visa informacija, tačiau jau dabar akivaizdu, kad tokiu veiksmu buvo pažeistos tarptautinės sutartys. Tai jau nebegali būti traktuojama, kaip Baltarusijos vidaus reikalas“, – sakė NSGK narys prof. R.Lopata.
Pagal preliminarią informaciją, Ramanas Pratasevičius Atėnuose kartu su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja dalyvavo ekonomikos konferencijoje. Tokiu pat maršrutu iš Atėnų į Vilnių prieš savaitę skrido ir pati S.Cichanouskaja.
„Net ir oro transportu vykti virš Baltarusijos teritorijos tampa pavojinga. Šiuo atveju tai tiesiogiai liečia ir Lietuvą, ir visą tarptautinę bendruomenę. Panašu, kad Lukašenkos režimas patirs dar didesnę izoliaciją, spaudimas jam turi didėti“, – teigė kitas Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas NSGK Virgilijus Alekna.
Skridusiame lėktuve iš viso buvo 171 keleivis, iš kurių – 94 Lietuvos piliečiai, taip pat skrido graikų, prancūzai, baltarusių, lenkų, rumunų, vokiečių, latvių, rusų, taip pat Sakartvelo ir kitų šalių piliečių. Išskyrus R. Pratasevičių, jo draugę ir dar keturis asmenis, visi keleiviai galiausiai parskrido į Vilnių.