Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 02 15

R.Lopata siūlo keisti įstatymą, kad ginčai teismuose nesutrukdytų piliečiams protestuoti

Liberalų sąjūdžio atstovas Seime Raimundas Lopata siūlo keisti Susirinkimų įstatymą taip, kad užsitęsę teisminiai procesai nesutrukdytų žmonėms organizuoti susirinkimų.
Suvažiavimo akimirka
R.Lopata / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Antradienį registruodamas įstatymo pataisas, politikas pasiūlė įpareigoti susirinkimų organizatorius apie planuojamą renginį savivaldybę informuoti ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų.

Dabar užtenka informuoti prieš 5 dienas.

R.Lopatos įsitikinimu, nustačius ankstesnį pranešimo apie organizuojamą susirinkimą pateikimo terminą, jam būtų galima geriau pasiruošti.

„Kartu būtų sudarytos prielaidos policijai ir kitoms tarnyboms, atsakingoms ir už organizuojamo susirinkimo dalyvių, ir už jame neplanuojančių dalyvauti asmenų saugumą ir pan., geriau pasirengti savo funkcijų įgyvendinimui“, – projekto aiškinamajame rašte nurodė Seimo narys.

Savivaldybė susirinkimą turi suderinti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo gavimo.

Siūloma nustatyti, kad po to savivaldybės sprendimas dėl susirinkimo apygardos administraciniam teismui galėtų būti skundžiamas per 2 darbo dienas.

Pirmosios instancijos teismas skundą turėtų išnagrinėti ne vėliau kaip per 72 valandas nuo jo padavimo, į šį terminą įskaitant ir ne darbo dienas.

Pirmosios instancijos teismo priimtas sprendimas galėtų būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per 2 darbo dienas nuo sprendimo paskelbimo dienos.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas apeliacinį skundą turėtų išnagrinėti ne vėliau kaip per 72 valandas nuo jo padavimo, į šį terminą įskaitant ir ne darbo dienas.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis ar sprendimas – galutinis procesinis sprendimas – įsiteisėtų nuo jo paskelbimo.

Būtų užtikrinta veiksminga teisminė gynyba kilus ginčui dėl susirinkimo organizavimo.

„Priėmus siūlomas Susirinkimų įstatymo pataisas būtų užtikrinta veiksminga teisminė gynyba kilus ginčui dėl susirinkimo organizavimo ir taip sudarytos sąlygos susirinkimų laisvės įgyvendinimui be nepagrįstų ribojimų, kurie pastaruoju metu išryškėjo praktikoje“, – rašoma R.Lopatos registruoto projekto aiškinamajame rašte.

Jei Seimas politiko siūlomas pataisas priimtų, jos įsigaliotų šių metų gruodžio 31-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų