2019 04 13

R.Malinauskas apie prokuratūros areštuotą jo įžymųjį namą: „Dabar jis saugesnis“

15min išsiaiškino, kad įžymusis Ričardo Malinausko namas Druskininkuose šiuo metu yra areštuotas. Pats Druskininkų meras atsisakė komentuoti šį atvejį. Vis dėlto pasigilinus paaiškėjo, kad areštuotas ir kitų teisėjų korupcijos byloje įtariamų asmenų turtas. Teisininkai paaiškino, kad korupcijos bylose tai visiškai normali praktika ir labai stebėtis nereikėtų.
Tvora greta Ričardo Malinausko sklypo
Tvora greta Ričardo Malinausko sklypo / 15min nuotr.

Netoli Vijūnėlės dvaro Turistų gatvėje esantis mero R.Malinausko namas ne kartą buvo minėtas žiniasklaidoje dėl užgrobtos valstybinės žemės.

15min anksčiau rašė, kad valstybinėje žemėje yra iškastas ir tvenkinys, bet kitiems miesto lankytojams čia patekti trukdo tvora. Kilus bruzdesiui dėl pasididinto kiemo valstybės sąskaita, meras tvoros nenugriovė, bet įrengė vartelius. Nacionalinę žemės tarnybą šis sprendimas tenkino, todėl taip ir liko.

Tiesa, remiantis Registrų centro duomenimis, ir mero sklypą, ir jo namą areštavo Generalinė prokuratūra. Bendra areštuoto turto vertė – beveik 430 tūkst. eurų.

Tai įvyko vasario 22 dieną, tuomet, kai paskelbta apie teisėjų ir advokatų korupcijos skandalą. Šioje byloje įtarimai pareikšti ir R.Malinauskui.

15min pabandė paklausti, kokiu tikslu prokuratūra areštavo mero turtą, tačiau R.Malinauskas pareiškė nekomentuosiantis šios situacijos.

„Kodėl jums parūpo mano turtas, jūs norite jį pirkti? – tęsiant pokalbį paklausė R.Malinauskas. – Nei aš jo parduodu, nei aš jį dovanoju. Gerai, saugesnis, džiaugiuosi.“

Paaiškėjo, kad areštuotas ir šiuo metu suimto mero patarėjo Aivaro Kadziausko butas bei kitų įtariamųjų teisėjų korupcijos byloje turtas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aivaras Kadziauskas, Ričardas Malinauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aivaras Kadziauskas, Ričardas Malinauskas

Teisininkas prof. Romualdas Drakšas 15min paaiškino, kad turto areštas – visiškai įprastinė praktika bylose, kai įtariamiesiems gresia turto konfiskacija ar žalos atlyginimas. Taip siekiama išvengti atvejų, kad įtariamieji iki bausmės paskelbimo jo nepradangintų.

„Turtas ikiteisminio tyrimo metu areštuojamas, kai yra padaryta žala arba baudžiamajame kodekse už padarytą nusikalstamą veiką numatomas turto konfiskavimas, – paaiškino R.Drakšas. – Šiuo atveju, kai kalbame apie korupcinius nusikaltimus, yra numatytas turto konfiskavimas.“

Suprasti akimirksniu

  • Kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu įtariami 3 Apeliacinio teismo teisėjai (Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas), Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys. 5 iš 8 teisėjų teismas buvo leidęs suimti, 3 skirti apribojimai.
  • Tarp dabar jau 48 sulaikytųjų yra ir 6 advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas (praktikuojantis Klaipėdoje) ir Gintaras Ruseckas.
  • Tyrimo duomenimis, korupcinis teisėjų ir advokatų voratinklis buvo sukurtas dėl suinteresuotiems asmenims palankių teismo sprendimų, teigiama, kad sutartų kyšių sumos galėjo siekti 400 tūkst. eurų. Vien pas teisėjus grynaisiais per kratas aptikta apie 200 tūkst. eurų.
  • Viena iš konkrečiai paminėtų nešvarių bylų susijusi su garsiojo Vijūnėlės dvaro istorija. STT kreipėsi į VRK dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, o tuomet pareiškė jam įtarimus. Tuo pat metu teismas leido suimti R.Malinausko patarėją A.Kadziauską.
  • Generalinis prokuroras sudarė 5 prokurorų grupę, vadovaujančią šiam plataus masto ikiteisminiam tyrimui, į kurį įtraukta bemaž 100 teisėsaugos pareigūnų.

Galimo teisėjų kyšininkavimo byloje iš viso yra 48 įtariamieji, tarp jų – aštuoni teisėjai ir šeši advokatai, taip pat ir Druskininkų meras R.Malinauskas. Šiuo metu suimti penki įtariamieji.

Teisėsauga įtaria, kad teisėjams už palankius sprendimus mokėtų kyšių suma galėjo siekti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai