„Reikia suprasti, kad ministrai yra ant parako statinės, puikiai žinome, kad galime būti pakeisti kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką – jau eidamas į šį postą puikiai tai žinojau. Tą sprendžia kiti žmonės. O dabar mes laukiame koalicinės sutarties ir toje sutartyje viskas bus sudėliota. Taip kad ta galimybė (likti Vyriausybėje – BNS), manau, nėra didelė, kaip dabar atrodo. Pasižiūrėsime“, – žurnalistams sakė R.Masiulis.
Ministras tvirtino neišgirdęs priekaištų iš G.Nausėdos, o jam sako pristatęs pertvarkas, nuveiktus antikorupcinius darbus kiekvienoje sektoriaus įmonėje, „Rail Baltica“ ir „Via Baltica“ projektų eigą, oro uostų, jūrų uosto, kelių tiesimo situaciją.
„Prezidentą labai domino antikorupciniai dalykai. Pristačiau ir nacionaliniam saugumui svarbius klausimus, susijusius su „Lietuvos geležinkeliais“, dėl Kaliningrado tranzito, dėl Rusijos įtakos, bandymo daryti įtaką geležinkelio sektoriuje, pristačiau darbus ir kiekvienoje įmonėje, kas buvo padaryta, tarptautinius santykius – kokie santykiai su kitomis valstybėmis, pirmiausia apie Lenkiją, kokie yra pagrindiniai projektai“, – tvirtino jis.
Ministras į susitikimą su prezidentu atsinešė raudoną segtuvą. 15min žiniomis, šiame segtuve – visų Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžių 17 įstaigų audito rezultatai. Šių įstaigų auditą Susisiekimo ministerijos pareigūnai atliko tuomet, kai R.Masiulis laikinai ėjo švietimo ir mokslo ministro pareigas. Audito metu buvo nustatyta daug pažeidimų.
R.Masiulis sako neturintis jokių nuostatų dėl savo įpėdinio ministerijoje partiškumo, tačiau norėtų, jog jis tęstų antikorupcinę veiklą, kad „visos pradėtos bylos būtų baigtos, nebūtų numarintos“: „Ne tik ministras, kuris ateis po manęs, bet ir tas, kuris ateis po to ministro, turės tęsti tuos darbus.“
Anot jo, laukiantys darbai – saugumo strategija, siekiant „jokiu būdu neįsileisti kompanijų su rusiška įtaka į mūsų sektorių“.