„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 02 23

R.Paksas ragina švietimo ir mokslo ministrę dėl streiko prisiimti politinę atsakomybę

Valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina švietimo ir mokslo ministrę „darbietę“ Audronę Pitrėnienę prisiimti politinę atsakomybę „dėl situacijos nacionalinio švietimo sistemoje“.
Rolandas Paksas
Rolandas Paksas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jis tokį pareiškimą antradienio rytą išplatino po to, kai maždaug dešimtadalis šalies pedagogų pirmadienį pradėjo neterminuotą streiką. Sergančios ministrės komentaro dėl šio raginimo BNS kol kas gauti nepavyko.

„Mokytojų streikas yra legali, tačiau kraštutinė priemonė, daranti žalą visuomenės rimčiai. Kodėl mokytojai šiandien gatvėse? Politinę atsakomybę dėl situacijos nacionalinio švietimo sistemoje turi prisiimti Švietimo ir mokslo ministrė“, – teigia R.Paksas.

„Tvarkiečių“ lyderis, be kita to, pažymi, jog švietimo sistemoje besiklostanti situacija „kelia socialinę įtampą, liudija atsakingų valdžios institucijų ir švietimo bendruomenės dialogo stoką“.

„Nėra objektyvaus pateisinimo, jog vyriausybės programoje numatytas siekis, kad mokytojo vidutinis darbo užmokestis būtų aukštesnis už šalies darbo užmokesčio vidurkį, nėra įgyvendinamas planuojant valstybės biudžeto asignavimus švietimui“, – teigia R.Paksas.

Tarp „tvarkiečių“ pateikiamų raginimų – siūlymas, kad Vyriausybė skirtų papildomus asignavimus mokytojų atlyginimų pakėlimui nuo 2016 gegužės, taip pat siūloma atlikti Švietimo ir mokslo ministerijos funkcijų auditą.

Antradienį pedagogai planuoja tęsti neterminuotą streiką, kurį pradėjo pirmadienį ir kuriuo siekia didesnių algų bei kitų pertvarkų.

Pirmadienį į streiką buvo įsitraukusios daugiau kaip 230 bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigų. Iš viso šalyje yra daugiau kaip 2300 tokių įstaigų.

Mokytojai reikalauja, kad nuo rugsėjo būtų pradėta įgyvendinti algų kėlimo programa, be to, siekia, kad būtų atsisakyta per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių, kurios esą leidžia švietimo darbuotojams už tą patį darbą nustatyti nevienodą atlygį. Būtent dėl pastarojo reikalavimo stringa pedagogų ir Vyriausybės atstovų derybos. Jam įgyvendinti reikia apie 18 mln. eurų, kurių Švietimo ir mokslo ministerija sistemos viduje sako nerasianti, savo ruožtu Finansų ministerija ir premjeras nepritaria valstybės biudžeto peržiūrėjimui.

Profsąjungoms pirmadienį nesusitarus su Vyriausybės atstovais dėl streiko nutraukimo, dalis pedagogų žada tęsti streiką bent iki trečiadienio, kol vyks naujas derybų raundas. Dalis pedagogų pasiryžę streikuoti ir kelias savaites, iki Seimo sesijos.

Atlyginimai mokytojams šiek tiek didinti nuo 2016 metų sausio.

Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį. Tačiau trečdalis mokytojų dirba nepilnu krūviu, apie dešimtadalis visų pedagogų turi mažiau kaip devynias pamokas per savaitę. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs