Kaip pranešė Vilniaus miesto savivaldybė pranešime spaudai, „savivaldybėje įvyko susitikimas su UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vadovais, aptartas įmonės dalyvavimas daugiafunkcio komplekso konkurse“.
Ši įmonė iš konkurso buvo pašalinta praėjusių metų gruodį, nes nepateikė konkurso reikalavimus atitinkančio pasiūlymo, tačiau šį sprendimą, kurį savivaldybė priėmė remdamasi Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) bei Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) išvadomis, apskundė teismui. Teismas prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones patenkino ir sustabdė Nacionalinio stadiono konkursą, kol bus išnagrinėtas bendrovės pateiktas ieškinys.
Kovo pabaigoje UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlė savivaldybei sudaryti taikos sutartį nagrinėjamoje byloje.
Su bendrovės atstovais susitiko ir jų reikalavimus išklausė Vilniaus miesto meras R.Šimašius ir administracijos direktorius P.Poderskis. Mero teigimu, priimdama sprendimą pašalinti antrą konkurso dalyvį iš konkurso savivaldybė visiškai pagrįstai rėmėsi dviejų institucijų – VPT ir CPVA – išvadomis.
„Savivaldybės nuomone, skųsdama teismui teisėtą sprendimą, bendrovė siekia vilkinti konkurso procedūras, todėl kenčia viešasis interesas: teismas sustabdė itin didelės vertės, masto ir visai Lietuvai svarbų, Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą. Savivaldybė dės maksimalias pastangas, kad toks teismo sprendimas būtų panaikintas, o ieškinį pateikusi bendrovė atlygintų nuostolius“, – teigiama pranešime.
Sprendimą dėl UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ieškinio pagrįstumo teismas turėtų priimti iki gegužės 1 d.
Po susitikimo Renatas Načajus, UAB „Vilniaus nacionalinio stadiono“ vadovas, išplatino savo komentarą.
„Mūsų inicijuoto susitikimo su Vilniaus miesto savivaldybės ir Kūno kultūros ir sporto departamento atstovais tikslas buvo konstruktyviai aptarti taikaus ginčo sprendimo galimybes, kurios galėtų padėti greičiau užbaigti teismo procesą.
Susitikimo metu abi pusės išsakė savo pozicijas, argumentus, konkurso organizavimo probleminius klausimus bei galimas rizikas. Tikimės, kad po susitikimo išklausę mūsų poziciją, konkurso organizatoriai bus suinteresuoti greičiau užbaigti ginčą ir toliau sklandžiai tęsti konkurso procedūras.
Buvome ir esame pasirengę diskusijai, kad kilęs ginčas būtų baigtas pačiu efektyviausiu ir operatyviausiu būdu – taikos sutartimi. Šiuo metu laukiame institucijų sprendimo“, – teigiama R.Načajaus komentare.
Konkurse buvo du dalyviai: bendrovės „Axis Industries“, kartu su partneriais darbus pasiūliusi atlikti už 79,9 mln. eurų, ir „Vilniaus nacionalinis stadionas“ su partneriais, jų pasiūlymo vertė siekė 77,886 mln. eurų.
VPT ir CPVA konstatavo, kad konkurse gali likti tik vienas dalyvis, tad Nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje konkurso komisija nusprendė tęsti derybas su vieninteliu likusiu jo dalyviu – koncerno „Icor“ valdoma inžinerinių produktų ir sprendimų bendrove „Axis Industries“.
Pastaruoju metu Vilniaus savivaldybės ir Vyriausybės vadovai apsisvaidė kaltinimais, kuri pusė gali būti kalta dėl to, kad projektas stringa. Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad Vilniaus savivaldybė blogai dirba ir todėl gali tekti ES pinigus perskirstyti kitiems projektams. Į tai R.Šimašius atsakė, kad tik Vyriausybė gali ką nors sugadinti, jeigu nuspręstų ES paramos neskirti šiam projektui, nes esą viskas vyksta pagal grafiką.
Pagal grafiką artimiausia numatyta data yra 2018 m. birželio 13 d., kai turi prasidėti „įpareigojančių pasiūlymų vertinimas“, po jo – iki šių metų pabaigos derybos, iki kitų metų vidurio (2019 m. birželio 24 d.) ketinama parengti ES paramos paraišką, taip pat kitą vasarą pasirašyti sutartį su nugalėtoju. Tuomet iki 2020 m. lapkričio 28-osios skiriama laiko komplekso projektavimui ir iš karto po to prasidės statybos, kurių pabaiga – 2023 m. rugpjūčio 31 d.