Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 12 01

R.Šimašius apsiriko – palaidojo ne tą JAV prezidentą

Šeštadienio rytą pranešta liūdna žinia – sulaukęs 94-erių metų amžiaus penktadienį Hjustone mirė 41-asis JAV prezidentas George'as H.W.Bushas. Apie savo tėvo netektį „Twitter“ tinkle pasidalino taip pat buvęs JAV prezidentas George'as W.Bushas.
Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Liūdna žinia netruko pasiekti ir Lietuvos politikų. Užuojauta dėl netekties „Facebook“ tinkle pasidalino ir sostinės meras Remigijus Šimašius.

Vis tik politikas padarė apmaudžią klaidą ir savo įraše užuojautą pareiškė ne dėl George'o H.W.Busho, o dėl jo sūnaus – George'o W.Busho.

R.Šimašiaus įrašas feisbuke
R.Šimašiaus įrašas feisbuke

Mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas paaiškino, kad meras suklydo: „Suklydo, ištrynė, kam nepasitaiko. Tiesiog žmogiška klaida“.

15min žiniomis, įrašą paskelbė pats R.Šimašius, o ne jo komanda.

Vėliau šeštadienį R.Šimašius savo „Facebook“ paskyroje atsiprašė už padarytą klaidą.

Šiandien liūdna žinia, bet tuo pačiu ir paguodžianti. Liūdna tai, kad mirė George'as H.W.Bushas. Didis žmogus, daug padėjęs Lietuvai.

Apmaudu, kad padariau klaidą ir parašiau apie jo sūnų George'ą W.Bushą. Atsiprašau, kad mano susijaudinimas, atvedė prie klaidos, ir ką nors galėjo suklaidinti ar įžeisti.

Paguodžianti žinia – sūnus, pažadėjęs ginti Lietuvą, mūsų miesto garbės pilietis, yra gyvas, siunčiame jam savo užuojautą.

P.S. O aš gavau gerą pamoką sau, kad kai dėl kažko svarbaus susirūpini, tai prieš pasakant žodį reikia kelis kartus įkvėpti. Nes pirma emocija gali atvesti prie klaidos, dėl kurios bus gėda...“, – rašė Vilniaus miesto meras.

Sulaukęs 94-erių metų amžiaus penktadienį Hjustone mirė buvęs JAV prezidentas George'as H.W.Bushas, padėjęs Amerikai užbaigti Šaltąjį karą.

Apie šią liūdną netektį informavo buvusio prezidento atstovas spaudai Jimas McGrathas.

G.H.W. Bushas gimė 1924 metų birželio 12 dieną Miltono mieste Masačusetso valstijoje, turtingoje Naujosios Anglijos politinėje dinastijoje.

Per Antrąjį pasaulinį karą jis atidėjo savo studijas ir karjerą, kad įstotų į JAV karines jūrų pajėgas. Likus trims dienoms iki savo 19-ojo gimtadienio jis jauniausiu Amerikos karinio laivyno aviatoriumi.

G.H.W.Bushas atliko iš viso 58 kovines misijas. 1944 m. rugsėjo 2-ąją jo torpednešis buvo numuštas virš Ramiojo vandenyno japonų priešlėktuvinės ugnies, bet G.W.H.Bushas buvo išgelbėtas.

Vėliau jis baigė Jeilio universitetą ir pradėjo trumpą karjerą naftos pramonėje.

7-o dešimtmetyje G.H.W. Bushas pasuko į politiką. Jis buvo išrinktas į JAV Atstovų Rūmus, dirbo Vašingtono pasiuntiniu Kinijai ir Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktoriumi. 1981-aisiais jis tapo prezidento Ronaldo Reagano viceprezidentu.

1988 metais jis priėmė Respublikonų partijos kvietimą tapti jos kandidatu į prezidentus. Tuo metu G.H.W. Bushas pasisakė už „malonesnę, švelnesnę valstybę“.

Tų metų lapkritį jis lengvai įveikė demokratą Michaelą Dukakis.

41-asis JAV prezidentas, užsienio politikos realistas, 1989 metais paskelbė „naująją pasaulio tvarką“, vedusią prie didžiulį sukrėtimą sukėlusio, bet daugiausiai taikus Sovietų Sąjungos subyrėjimo.

Jis taip pat subūrė precedento neturėjusią 32 šalių koaliciją, 1991-aisiais įveikusią Irako autoritarinį lyderį Saddamą Husseiną, bet jo nenuvertusią. Tačiau jo karinis įsiveržimas Vidurio Rytuose tapo tolesnio chaoso tame regione šaukliu.

Tačiau prezidento pareigas G.H.W. Bushas ėjo tik vieną kadenciją. 1992 metais, ekonomiką ištikus nuosmukiui, jis pralaimėjo rinkimus demokratui Billui Clintonui.

Vis dėlto vėliau jo sūnus G.W.Bushas užėmė Baltuosius rūmus aštuoneriems metams. Jiedu tapo antraisiais tėvu ir sūnumi, dirbusiais JAV prezidento poste. Pirmieji buvo Johnas Adamsas ir Johnas Quincy Adamsas.

Baigęs prezidento kadenciją G.H.W.Bushas sutelkė dėmesį į filantropinę veiklą. Jis kartu su B.Clintonu padėjo rinkti lėšas nukentėjusiems nuo 2004 metų Azijos cunamio ir 2010 metų Haičio žemės drebėjimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug