Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 11 10

Radailių šaltinio kaimynai: kas apgins mūsų nuosavybę?

Po 15min publikacijos apie šalinį Klaipėdos rajone, Radailiuose, kur susidarė savotiška vandens garbintojų priešprieša su seniūnija, atsiliepė gretimo sklypo savininkai. Jie piktinasi, kad šaltinio vandens, kuris nepasižymi ypatingomis savybėmis, pasisemti važinėjantys žmonės palieka šiukšlių, važinėja privačiu sklypu.
Atsiradęs informacinis plakatas netrukus buvo aprašinėtas prašant atlikti tyrimus.
Atsiradęs informacinis plakatas netrukus buvo aprašinėtas prašant atlikti tyrimus. / 15min skaitytojo nuotr.

15min šią savaitę aprašė situaciją Klaipėdos rajone, Radailiuose. Prie šaltinio, kurį Lietuvos geologijos tarnyba įtraukusi į šaltinių ir versmių registrą, važinėja žmonės.

Sendvario seniūnija pakabino lentelę, kurioje rašoma, kad vanduo yra melioracinių sistemų sukauptas vanduo, netinkamas gerti. „Gerdami šį vandenį rizikuojate savo sveikata“, – rašoma lentelėje.

Netrukus plakatas buvo aprašinėtas pastaba – „Padarykit išsamius tyrimus, po to kabinkit tokias lenteles“.

Socialiniuose tinkluose taip pat užvirė diskusijos. Žmonės tikino toliau važiuosiantys prie šaltinio, niekas esą neuždraus. Keli tikino darę tyrimus, kurie esą patvirtina, kad vanduo tinkamas vartoti.

Lietuvos geologijos tarnybos specialistai 15min patvirtino, kad vandens cheminė sudėtis rodo, kad vanduo tinkamas vartoti. Tačiau cheminė sudėtis kartu parodė, kad vanduo nėra kažkuo ir ypatingas. Kaip teigė Rasa Radienė, Hidrogeologijos skyriaus vedėja, tai „tas pats geriamas vanduo“.

Ji atkreipė dėmesį, kad bakteriologiniai tyrimai nebuvo daryti, o į tokį šaltinį iš aplinkos lengvai gali patekti ir bakterijų, pavojingų žmonėms. Štai bendrovės „Klaipėdos vanduo“ turimi duomenys rodo, kad maždaug kas ketvirtame mėginyje, atvežtame iš šulinių, gręžinių ar šaltinių, rasta bakterijų.

Kristinos Stalnionytės nuotr./Šaltinis
Kristinos Stalnionytės nuotr./Šaltinis

Po publikacijos su 15min žurnaliste susisiekė žemės sklypo, esančio greta šaltinio, savininkė.

Ji tikino, kad 2005-aisiais dokumentuose nėra įrašų apie jokius šaltinius, tik vėliau atsirado „įmūrytas vamzdis“ ir informacija. Tačiau žemės savininkai apie jokius tyrimus ir atradimus nebuvo informuoti.
Nuo to laiko tenka kentėti „svečius“, kurie ištrypia, išvažinėja žemę.

„Mūsų pakalnė jau be žolės, bando darytis laiptelius nusileisti, kasa žemę. Dabar pradėjo vogti net medieną“, – pasakojo moteris.

Laisvadieniais susidaro net vora mašinų. Moteris pasakojo, kad tenka kentėti ir nelauktų svečių įžeidinėjimų, kai jiems primenama teisė į privačią nuosavybę.

Anot jos, bus tariamasi su advokatais, kaip apginti savo teisę į nuosavą žemę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs