Daugiau nei 18 tūkst. kartų peržiūrėtas G.Sterligovo interviu itin populiarus lietuviškose „Facebook“ paskyrose, kuriose įprastai platinama dezinformacija apie skiepų žalą ir visuotinius sąmokslus.
Vaizdo įraše G.Sterligovas teigia, kad koronaviruso pandemija sukurta pasaulio gyventojų skaičiui mažinti. Neva jų tapo per daug.
Pasak verslininko, dėl darbo jėgos robotizacijos ir mažėjančių gamtinių išteklių, planetoje netrukus taps ankšta.
„Londono karališkosios bendrijos satanistai – Didžiosios Britanijos mokslų akademija – jie nieko geriau nesugalvojo, kaip išspręsti planetos problemas, tik utilizuoti didžiąją dalį pasaulio gyventojų“, – interviu metu ugningai kalba G.Sterligovas.
Rusijos verslininko aiškinimu, žmonija buvo naikinama ir anksčiau – bereikalingomis operacijomis, vaistais, organų transplantacija, kurią jis vadina „kūno išniekinimu“.
Užkliuvo monarchai
Interviu metu G.Sterligovas įvardija tariamus kaltininkus.
Anot jo, tai Anglijos karališkoji šeima ir aukštuomenė, kuri neva „siekia sunaikinti pasaulio gyventojus kovoje dėl nykstančių resursų“.
Pasak G.Sterligovo, šiai kovai laimėti buvo „sugalvota pandemija“.
Dezinformacija apie tai, kad koronavirusas – dirbtinai sukurta pandemija, buvo skleidžiama nuo pat jos pradžios.
Neaišku, dėl kokios priežasties G.Sterligovas sieja COVID-19 atsiradimą su Jungtine Karalyste.
Koronavirusas atsirado ir ėmė sparčiai plisti Kinijoje 2019 metų pabaigoje.
Naujosios Anglijos medicinos žurnale paskelbtas kinų mokslininkų tyrimas parodė, kad iš pirmųjų 425 užsikrėtusiųjų net 55 proc. atvejų buvo susiję su Huanano provincijoje esančiu jūros gėrybių didmeninės prekybos turgumi.
Mokslo žurnalo „The Lancet“ vasario 19 dienos publikacijoje akcentuojama, kad mokslininkai iš daugelio šalių išanalizavo SARS-CoV-2 genomus ir padarė išvadą, kad šis koronavirusas atsirado iš laukinių gyvūnų.
Šių metų balandį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) publikavo SARS-CoV-2 kilmės tyrimo rezultatus.
Jame teigiama, kad virusas yra zoonotinis, tai yra gyvūninės kilmės.
Pažėrė melagienų
G.Sterligovas kartoja dažną koronaskeptikų skleidžiamą dezinformaciją, neva COVID-19 yra tiesiog kitokia gripo forma, dėl kurios miršta mažiau nei 1 proc. susirgusių.
Tinklalapio worldometers.info duomenimis, nuo pandemijos pradžios užfiksuota per 169 mln. susirgimo koronavirusu atvejų.
Ši liga pražudė daugiau nei 3,5 mln. žmonių.
PSO duomenimis, COVID-19 mirtingumas siekia 3,4 proc. nuo susirgimo atvejų.
G.Sterligovas aiškina, kad COVID-19 neplinta oro lašeliniu būdu, o esą greičiausiai yra perduodamas per testus.
Tai nėra tiesa. PGR tyrimo mėginiui paimti naudojamas sterilus pagaliukas, o tepinėlis paimamas steriliais vienkartiniais įrankiais.
Testai COVID-19 ligai nustatyti negali patys sukelti infekcijos, jų sudėtyje nėra sukėlėjo.
Yra trijų rūšių koronaviruso testavimo būdai: PGR (polimerazės grandininės reakcijos), antigeno ir serologinis antikūnų.
Diagnostiniai koronaviruso testai parodo, ar žmogus turi aktyvų virusą.
PGR testas yra molekulinis tyrimas, atliekamas imant tepinėlį iš nosiaryklės.
Polimerazės grandininė reakcija, kuria paremtas šis tyrimas, yra molekulinės biologijos technika, naudojama medicininiuose ir biologiniuose tyrimuose DNR sekai padauginti iki milijono kopijų.
Nurodė būdą įveikti pandemiją
Žurnalistui G.Sterligovas pasakoja siūlęs spręsti pasaulio ekologines problemas visuotiniu elektros atjungimu, tačiau, pasak jo, šia idėja nesusigundė Didžiosios Britanijos specialiosios tarnybos.
„Kadangi jūs visi esate prieš elektros atjungimą, Anglijai nieko kito nelieka, kaip jus, avinus, utilizuoti“, – vaizdo įraše į žiūrovus kreipiasi G.Sterligovas.
Jo manymu, tik elektrą atjungusios šalys gali tapti suverenios.
Tokį sprendimą jis siūlo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.
G.Sterligovo vertinimu, V.Putino nenoras palikti šalį be elektros yra „visiškai nepateisinamas“.
Įdomu tai, kad G.Sterligovas elektrą atjungti siūlo su žurnalistu kalbėdamas kompiuteriniu vaizdo ryšiu.
Prieštaringos reputacijos verslininkas
G.Sterligovas save vadina „stačiatikių verslininku“.
Byrant Sovietų Sąjungai, jis įsteigė prekybos biržą „Alisa“.
Šis projektas buvo sėkmingas ir verslininkas tapo milijonieriumi.
2004 metais G.Sterligovas bandė kandidatuoti į Rusijos prezidento postą, tačiau Rusijos centrinis rinkimų komitetas atsisakė jį registruoti kandidatu.
Dėl rinkimų kampanijos įklimpęs į skolas, G.Sterligovas buvo priverstas parduoti prabangų būstą Maskvos pakraštyje įsikūrusiame elitiniame Rubliovkos rajone.
Su žmona ir penkiais vaikais jis persikėlė į Slobodos kaimą Maskvos srityje.
Pastaruoju metu Rusijoje jis garsėja keistokais projektais ir homofobiškais pareiškimais.
Jis įkūrė ne pelno siekiančią bendriją „Negeriančių vyrų registras“.
Verslininkas buvo įsteigęs duonos parduotuvių tinklą „Germano Sterligovo duona ir druska“ ir eilinį kartą atsidūrė dėmesio centre pareiškęs, kad į parduotuves bus draudžiama užsukti seksualinių mažumų atstovams.
Praėjusiais metais tinklas bankrutavo.
2019 metais jis šokiravo Rusijos visuomenę, prokremliškos televizijos laidos „Mesto vstreči“ („Susitikimo vieta“) eteryje pareiškęs, kad provokuojantį šokį sukūrę Vladivostoko mokyklos moksleiviai „nusipelno mirti“, nes reklamuoja seksualines mažumas.
2018 metais jis tapo Rusijos mokslininkų įsteigto apdovanojimo „Garbės akademikas VRAL-2018“ finalistu.
Mokslininkai šią humoristinę premiją kiekvienais metais įteikia asmeniui, daugiausia prisidėjusiam prie pseudomokslų sklaidos Rusijoje.
Šios nominacijos G.Sterligovas nusipelnė už parašytą istorijos vadovėlį vaikams „Nuo Adomo iki Putino“, kurį istorijos specialistai pavadino „antiistoriniu“.
Taip pat - už raginimus „naikinti pasaulio mokslininkus“ ir aiškinimą, kad tradicinė medicina yra žalinga.
Praėjusių metų liepą Rusijos televizijos „Tsargrad“ vyriausiajai redaktorei Darijai Tokarevai buvo skirta 120 tūkst. rublių (maždaug 1300 eurų) bauda už melagienų apie koronavirusą platinimą.
Rusijos interneto prievaizdų „Rosskomnadzor“ nemalonę televizija užsitraukė už eteryje G.Sterligovo išsakytas mintis apie koronaviruso plitimą per testus.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.