„Norime, kad ten būtų daugiau veiklos, tai dabar sprendžiame įvairius klausimus, kaip jį įveiklinti“, – BNS sakė Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskis.
Anot jo, su Krašto apsaugos ministerija (KAM) aptarta galimybė įrengti Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) kuruojamą dronų mokyklą.
„Taip pat norime pilotų mokyklą sugrąžinti, sklandytojus, parašiutininkus, išplėsti tas veiklas“, – kalbėjo K. Račkauskis.
Mero teigimu, dabar ieškoma finansavimo aerodromo atnaujinimui.
„KAM didelio noro finansuoti neparodė, dabar žiūrime, kokios dar galimybės, galbūt per Nacionalinę sporto agentūrą sporto bazių atnaujinimui, nes ten reikia truputį apsitvarkyti, jeigu norime rimtą veiklą vykdyti“, – dėstė jis.
K. Račkauskis neįvardijo, kiek pinigų reikėtų aerodromo atnaujinimui, bet pabrėžė, kad vien Radviliškio savivaldybei tai – per didelė finansinė našta.
„Aišku, mes irgi prisidėsime, bet čia toks dalykas, kur jis nei atsiperkantis, nei labai masinis, dėl to ieškome papildomų finansavimo šaltinių“, – sakė meras.
„Konkrečių sąmatų neturime, nes dar reikia turėti konkrečią viziją, o dabar esame svarstymo etape“, – teigė jis.
Pasak mero, siekiama, kad aerodrome būtų vykdomas kuo platesnis spektras veiklų, objekte veiktų ir sportinės aviacijos entuziastai, ir šauliai.
Šaulių sąjunga BNS teigė, kad jai buvo pasiūlyta naudotis Šeduvos aerodromu plėtojant dronų pajėgumus, LŠS atstovai apsilankė jame ir įvertino galimybes panaudoti infrastruktūrą savo reikmėms.
„Pastato, kuriuo siūloma naudotis šauliams, būklė prasta, reikalingas remontas, be to, šiuo metu jis yra naudojamas aeroklubo reikmėms“, – teigiama BNS atsiųstame LŠS komentare.
Anot šaulių, Radviliškio savivaldybei leidus, aerodromo teritorija periodiškai galėtų būti panaudota LŠS bepiločių orlaivių operatorių pratyboms.
„Tačiau artimiausiu metu LŠS neturi lėšų investicijoms į šį aerodromą, pastato remontui, dronų mokyklos steigimui ir išlaikymui“, – teigia šauliai.
Pernai lapkritį KAM, LŠS ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) pasirašius bendradarbiavimo susitarimą dėl mokinių pilietinio ir patriotinio ugdymo plėtros, nutarta vystyti iniciatyvą, kuria regionuose bus plėtojamos dronams skirtos bazės, jos bus orientuotos į neformalųjį vaikų švietimą ir varžybas.
Anot ŠMSM, kitąmet iniciatyvą startuos Vilniuje ir Kaune, tikimasi, kad iki 2028 metų tokios bazės atsiras visose šalies apskrityse.