UAB „Ąžuolyno sveikatingumo centro“ savininkas 15min atskleidė, kad metų pabaigoje, lapkričio mėnesį, parko prieigose iškils 2800 kvadratinių metrų pastatas, o iš 8 teniso kortų liks 6. Pasak R.Jociaus, buvo svarstoma ir požeminės automobilių stovėjimo aikštelės idėja, tačiau nuspręsta jos nestatyti.
Pašnekovas teigė, kad bus pakeista kortų danga, pagrindai ir inžinerinės konstrukcijos. R.Jocius tikino, kad aikštelės bus tinkamos profesionaliam sportui.
15min paklausus, kodėl nuspręsta mažinti aikštelių skaičių, verslininkas paaiškino: „Senieji kortai buvo įrengti prieš 15 metų, tad natūralu, jog buvo nusidėvėję. Kortų skaičių nuspręsta sumažinti atsižvelgiant į tai, jog visi aštuoni kortai ilgus metus nebuvo pilnai apkrauti.“
Teritorijoje įsikurs modernus medicininių ir sporto paslaugų kompleksas. Anot R.Jociaus, sveikatos atstatymui, prevencijai ir sveikai gyvensenai svarbi kokybiška aplinka, nauja infrastruktūra. Verslininkas tikisi, kad kompleksas padės vystyti medicininio turizmo idėją. Beje, sveikatingumo centro savininkas paneigė gandus, kad vienas iš būsimų naujakurių – UAB „Grožio chirurgija“.
„Šiame pastate numatomos sveikatinimo ir sporto paslaugos, taip pat siekiame įkurti ir plastinės chirurgijos centrą. Galiu patvirtinti, jog neturime jokių susitarimų su „Grožio chirurgija“, – 15min dėstė pašnekovas.
15min kalbintas sveikatingumo centro savininkas paaiškino, kad vieta, kurioje numatytos statybos, nepriklauso nei Ąžuolyno parkui, nei apsaugos zonai. Saugomų teritorijų valstybės kadastro duomenimis, erdvė skiriama Žaliakalnio kultūriniam draustiniui.
R.Jociaus teigimu, visi teritorijoje esantys pastatai, teniso ir automobilių stovėjimo aikštelės yra privačios nuosavybės objektai. Žemės sklypas nuomojamas iš valstybės pagal ilgalaikę žemės nuomos sutartį.
15min pašnekovas teigė, kad ruošiant projektą atlikta paveldosauginė ekspertizė. Pasak jo, priešais Lietuvos sporto universiteto pastatą iškilęs statinys taps svarbiu numatomos rekonstruoti Sporto g. aikštės erdvės formavimo elementu.
„Tai subalansuos asimetrišką Dariaus ir Girėno paminklo ašyje esančią teritoriją, sustiprins paminklo ir jo aplinkos kompozicinę svarbą. Pastato tūriu, vieta ir architektūrine išraiška buvo ieškoma kompozicinio dialogo ir su istoriniu Lietuvos sporto universiteto kompleksu. Pastato Sporto g. fasadas ritmingai suskaidytas vertikalėmis, atskirtomis stiklo plokštumomis, tai modernus atsakas į Kūno kultūros rūmų tarpukario modernizmo stilių. Taip pat orientuotasi ir esamo sporto centro architektūrą – korpuso stačiakampė forma nuosaiki, su esamu sporto centro statiniu sudarys vieningą ansamblį: panašios proporcijos, fasadų ir jų apdailos medžiagos“, – 15min savo viziją išdėstė R.Jocius.
Paklaustas, kaip vertina tarp kauniečių kilusį pasipiktinimą jis teigė: „Ąžuolyno parkas yra vienas iš Kauno miesto simbolių, todėl natūralu, jog pilietiški kauniečiai jaudinasi dėl šio parko ateities. Tačiau galiu patikinti, jog miestiečių pamėgtai parko teritorijai jokios neigiamos įtakos numatomos statybos nepadarys.“
„Siekiant išsaugoti kelis šimtamečius ąžuolus, pastatas jų zonoje įgaubiamas, todėl baimės dėl ąžuolų kirtimo yra nepagrįstos. Su šiuo iššūkiu buvo susidurta statant ir pirmąjį pastatą, tačiau rastas sprendimas užtikrino gamtos ir modernaus pastato dermę“, – paaiškino pašnekovas.