„Veikiausiai Darbo partijos vadovybės argumentai, kuriais buvo grindžiamas poreikis jam pasitraukti iš ministro pozicijos nepasirodė įtikinami. Ne tik jam, bet, kaip girdėjome, ir premjerui ir prezidentei. Su tuo ir siečiau tokį delsimą“, – BNS ketvirtadienį sakė R.Vilpišauskas.
Jo požiūriu, susiklosčiusi situacija atskleidžia ir politinės kultūros problemas, kai ministro atšaukimas viešai beveik nebuvo paaiškintas, o pats ministras tokio sprendimo negerbė.
„Viena – argumentai, kuriuos naudoja Darbo partija tokioje situacijoje, atšaukdama savo deleguotą ministrą – tų argumentų kokybė, įtikinamumas. O kita bėda – paties ministro elgesys, nes vis dėlto jis deleguotas Darbo partijos ir tapęs ministru būtent partijos sprendimu“, – teigia R.Vilpišauskas.
Susirūpino reitingais?
Politologo nuomone, koalicijos gyvybingumui ši istorija didelės įtakos neturės, nes buvimas tarp valdančiųjų suteikia partijoms daugiau matomumo.
„Darbo partija norą būti matoma veikiausiai išnaudoja ir šioje istorijoje“, – teigia R.Vilpišauskas. Jis abejoja, ar dalykiniai nesutarimai galėtų paskatinti Darbo partiją apleisti valdančiąsias pozicijas.
Pasak R.Vilpišausko, Darbo partijos susirūpinimas smunkančiais reitingais gali lemti tai, kad „mes galime matyti ir daugiau įvairių rokiruočių ir sprendimų, kurie palaikytų dėmesį Darbo partijai, valdančiajai koalicijai ar atskiriems darbo partijos ministrams“.
Įteikė atsistatydinimo pareiškimą
Švietimo ir mokslo ministras ketvirtadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą. Darbo partijos vadovybės kritikos sulaukęs D.Pavalkis pareiškė, kad likdamas ministro poste negalėtų būti objektyviai vertinamas.
Darbo partijos vadovai teigė, kad D.Pavalkis nevykdė partijos ir Vyriausybės programos, dėl to sekmadienį nuspręsta atšaukti jį iš pareigų, tačiau politikas iki ketvirtadienio delsė priimti sprendimą.