Pirmadienį aštuonerių metų Lietuvos narystės NATO proga surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos kaimynystėje augančią Rusijos karinę galią ji vadino neigiamu pokyčiu regiono saugumo aplinkoje.
„Yra dislokuotas naujas zenitinių raketų kompleksas S-400, kuris keičia gynybinį potencialą šiame regione, Karaliaučiaus krašte dislokuojami modernūs povandeniniai laivai, taip pat artimiausiu metu numatoma dislokuoti žemė-žemė tipo raketų “Iskander„ kompleksą“, – sakė R.Juknevičienė.
„Yra išlaikomas taktinis branduolinis ginklas, jo instaliacijos Karaliaučiaus krašte“, – sakė ji.
Pasak ministrės, virš Baltijos jūros itin suaktyvėjo Rusijos karinės oro pajėgos.
„Mes neplanuojame ir nevystome, NATO neplanuoja ir nevysto tokių pajėgumų, jokios puolamosios ginkluotės, kaip kad pastaraisiais metais pastebima Rusijos pusėje“, – sakė R.Juknevičienė.
Ji sakė neatskleisianti įrodymų, kuriais remiantis teigė, kad Karaliaučiuje yra branduolinis ginklas
„Mes tuo įsitikinę, kad Rusijos Federacija turi visas galimybes jį ten suorganizuoti. Tai yra realybė, tai nėra nieko naujo, tai yra iš sovietinio laikotarpio paveldėti dalykai. (...) Apskritai taktinio branduolinio ginklo gausa Rusijos Federacijoje yra problema ir dėl to turėtų būti tarptautinės visuomenės nerimas ir rūpestis“, – kalbėjo ji.
Kalbėdama apie teigiamus pokyčius regione R.Juknevičienė įvardijo Švedijos „neutralumo politikos atsisakymą“, aktyvų Jungtinės Karalystės įsitraukimą į Šiaurės Europos gynybinį bendradarbiavimą bei NATO parengtus Baltijos šalių gynybos planus.