Anot jo, Baltarusijos režimas perėmė keleivinį lėktuvą ir sulaikė opozicijos atstovą Ramaną Pratasevičių, „nusispjaudamas į tarptautines taisykles, žmogaus teises“.
„Net neabejoju, jog bus įvertinta demokratinio pasaulio lyderių ir teisėsaugos“, – pirmadienį išplatintame pranešime cituojamas R.Karbauskis.
Sekmadienį buvo priverstinai nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumui iškilusią grėsmę lėktuve.
Atlikus lėktuvo patikrą, ši informacija nepasitvirtino. Minske buvo suimtas Baltarusijos opozicijos atstovas, informacinio projekto „Nexta“ įkūrėjas R.Pratasevičius.
Jis taip pat teigė, kad Lietuvos valdžia, išreiškusi paramą Baltarusijos opozicijai, imsis „daryti darbus, kurių tikisi Lietuvos žmonės, kurie kovojo už savo laisvę bei demokratiją ir, be jokių abejonių, to linki kaimyninei šaliai“.
„Tik patys būdami stiprūs galime padėti kitiems, bet kad tokie būtume, mūsų valstybės valdžia turi girdėti savo žmones. Totalitarinis valdymas. Jis Lietuvoje nėra grindžiamas karine jėga, kaip tai daro Lukašenka Baltarusijoje“, – kalbėjo R.Karbauskis.
„Tačiau mūsų valdžios metodai, kuriuos ji smerkia, rodydama į Baltarusijos pusę, jau įgauna panašumų – negirdima žmonių valia, kai visuomenei brukamos jai nepriimtinos vertybės ir sprendimai, o, vietoje Tautos vienybės puoselėjimo, užsiimama visuomenės skaldymu, prioritetu padarant dalykus, kuriems priešinasi didžioji dalis Lietuvos žmonių“, – pridūrė jis.
Politikas ragino partnerystės klausimą spręsti referendumu, taip pat juo sumažinti referendumui reikalingų žmonių parašų kartelę.
„To siekia ir patys žmonės, dažnai viename ar kitame susitikime klausiantys, kada tai įvyks, suprasdami, kad 300 tūkst. jų parašų yra nesąžiningai per daug. Tokių kartelių nėra senos demokratijos šalyse. Tam taip pat reikalingas referendumas“, – sakė jis.
Tokių kartelių nėra senos demokratijos šalyse. Tam taip pat reikalingas referendumas.
R.Karbauskio teigimu, Partnerystės įstatymo projekto rengėjai „suvienodino partnerystės ir santuokos sudarymo sąlygas, esmines partnerių ir sutuoktinių teises bei pareigas“, taip kurdami „santuokos pakaitalą“.
Jo teigimu, taip apeinama Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad „santuoka gali būti sudaroma tik laisvu vyro ir moters susitarimu“.
„Visa tai – nėra atsitiktinumas, o aiškiai sąmoningas veikimas, keičiantis mūsų visuomenės ir valstybės pagrindo, šeimos, sampratą“, – kalbėjo R.Karbauskis.
Seime praėjusią savaitę įregistruotas Partnerystės įstatymo projektas, kuris įteisintų tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Partnerystė projekte apibrėžiama kaip oficialiai registruotas dviejų asmenų bendro gyvenimo faktas, su tikslu sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.
Įstatymo iniciatoriai teigia, kad jis reglamentuos nesusituokusių, tačiau kartu gyvenančių asmenų turtinius ir neturtinius santykius. Projektą sako asmeniškai palaikantis konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, prie jo teikėjų – ir premjerė Ingrida Šimonytė, ji akcentuoja, kad iniciatyvai gali būti sunku užsitikrinti paramą.