Vienas iš Partnerystės įstatymo projekto autorių, Laisvės partijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius iš Seimo plenarinių posėdžių salės po balsavimo išėjo susigraudinęs.
Pirmiausia parlamentaras sakė, kad jį džiugina kolegų Seime palaikymas.
„Niekada šitiems santykiams sureguliuoti Seime nebuvo tokio palaikymo. Turime 63 balsus. Taip, šiandien mums pritrūko 2 balsų. Mes grįšime su šiuo projektu rudens sesijoje, patobulinę jį, atsižvelgę į Teisės departamento pastabas, taip pat į kolegų išsakytus komentarus“, – drebančiu balsu kalbėjo T.V.Raskevičius.
Jis tikino neabejojantis, kad Partnerystės įstatymo projekto svarstymas Seimo rudens sesijoje judės į priekį.
Teiks pakartotinai
Vienas šio projekto iniciatorių minėjo, kad įstatymo projektui gauta techninio pobūdžio pastabų, taip pat dėl partnerystės sąvokos apibrėžimo, partnerystės pripažinimo per teismą.
„Taip pat girdime ir iš opozicijos, didžiosios valstiečių-žaliųjų frakcijos tam tikrus suformuluotus argumentus. Tai į juos visus atsižvelgsime ir dar kartą pakartotinai rudens sesijoje teiksime šį projektą Seimui svarstyti“, – nurodė T.V.Raskevičius.
Klausiamas, ar nėra liūdna, jis sakė, kad kova už žmogaus teises yra kelionė ir niekas nežadėjo, jog ji bus lengva.
Seimo narė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė neslėpė, kad nuotaikos – slogios.
„Nes neapykantos ir dezinformacijos kontekste nepavyko projekto pateikimas. Tai kokios čia nuotaikos gali būti?“ – sakė ji.
A.Armonaitė aiškino, kad ketinama atidžiau pasižiūrėti į balsavimo rezultatus. Kartu, jos teigimu, įstatymo projekto turinys yra kompromisinis, jame nekalbama nei apie šeimas, nei apie santuoką, nei apie vaikus.
„Tikrai atsitraukta nuo daugybės raudonų linijų, tai net ir nežinau, kur čia dar galima tuos kompromisus daryti. Bet tai – ne pabaiga“, – pažymėjo ji.
„Buldozeriu nepraeis“
S.Skvernelis po balsavimo dėl Partnerystės įstatymo žurnalistams sakė, kad valdančiųjų nesėkmę lėmė tai, jog jie neieškojo kompromisų, nebuvo dialogo su opozicija.
„Matyt, pasitikėjo balsais, kuriuos turi, tai va, parodė realybė, kad tų balsų neturi“, – teigė „valstiečių“ frakcijos narys.
S.Skvernelio teigimu, jeigu valdantieji nori išspręsti šiuos klausimus, jie turi sėsti kalbėtis su opozicija, kuri turi konkrečių pasiūlymų, kaip projektą reikėtų tobulinti.
„Bet jeigu nori jie tokiu būdu pademonstruoti savo gelžbetoninę vienybę, matome, kad nepavyksta tokie dalykai“, – pabrėžė jis.
Pasak S.Skvernelio, jau anksčiau buvo aišku, kad projekto nepalaikys ir dalis valdančiųjų.
Jo manymu, tai rodo, kad diskusijos pritrūko ir valdančiųjų partijų viduje.
„Tokie įstatymai buldozeriu tikrai nepraeis. Tai tą ir parodė, kad nepraeis“, – patikino politikas.
Paklaustas, kokiam įstatymo projekto variantui pritartų, S.Skvernelis sakė, kad svarbiausi dalykai yra pats partnerystės apibrėžimas, pavardžių klausimas ir tai, ar partnerystė turėtų būti registruojama civilinės metrikacijos skyriuje, ar tiesiog gyventojų registre.
„Jei šie trys dalykai būtų išspręsti, manau, kad būtų galima kalbėti jau šiek tiek kitaip“, – patikino jis.