Renginį pradėjo prezidentas Valdas Adamkus, taręs sveikinimo žodį. Šalies vadovas žurnalistams teigė matąs reformos trūkumų, tačiau pridūrė, kad ilgiau vilkinti reformos negalima.
„Buvo įvairiausių priekaištų, neatsakyta daug klausimų. Bet iš biurokratinės pusės mes nepajudėjom praktiškai nė per centimetrą į priekį. Tai kaip ilgai galima laukti? Pradėkim, galbūt padarysim klaidų, bet netrypčiokim vietoj“, – sakė V.Adamkus.
Jie nori privatizuoti universitetus. Lietuvoje nebeliks valstybinių universitetų, kur būtų nemokamas mokslas, – piktinasi Stanislovas Tomas.Jis pasidžiaugė, kad „pirmas žingsnis padarytas“. „Aš tikiu, kad tiek politinės struktūros, tiek universitetai, kurie turi tam tikrų abejonių, pasakys: sukertam rankom ir padarom tai, ko iš mūsų jaunimas tikisi“, – sakė Lietuvos prezidentas.
Iš pradžių studentai rinkosi vangiai, tačiau užgrojus muzikai suskubo scenos link. Minioje buvo matyti kelios grupelės jaunuolių, kurie laikė plakatus, sakančius „Už reformą, bet ne Steponavičiaus aferą“, „Stepo reforma – švietimo mirtis“.
Piktinosi tyliai
Vienas iš dvylikos piketavusių jaunuolių, judėjimo „Studentų pasipriešinimas“ atstovas Stanislovas Tomas, teigė, kad jie priešinasi pačiai reformos koncepcijai. „Jie nori privatizuoti universitetus. Lietuvoje nebeliks valstybinių universitetų, kur būtų nemokamas mokslas“, – „15min“ sakė S.Tomas.
Anot jo, universitetai bus naikinami pamažu: „Anksčiau buvo nustatyta, kad 50 proc. visų vietų universitetuose yra nemokamos, dabar šito nėra. Nustatytas skaičius – 21 tūkst. nemokamų vietų. Sekančiais metais bus dar mažiau, ir mažiau...“
Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui jis linkėjo atsistatydinti. „Jis sako, kad Lietuvai reikia kokybiško mokslo. Kas toks sako? Pats Steponavičius kažkada įstojo Vilniaus universitete į doktorantūrą, ir jį iš ten išmetė, nes jo moksliniai darbai neturėjo jokios vertės. Kai jis šneka apie kokybę, man tai juokingai skamba“, – sakė Londone studijuojantis jaunuolis.
Linkėjo konstruktyvumo
G.Steponavičius reformai besipriešinantiems jaunuoliams linkėjo konstruktyvumo. „Aš manau, kad galima gultis kryžiumi, pjautuvu ir kūju prieš pokyčius, bet negalima užtarti situacijos, kurioje šiandien mes esame. Ir dalis net ir nedidelių prieštarautojų pasiūlymų yra girdimi, tačiau jie negali stabdyti viso judėjimo į priekį. Valstybės reikalas įgyvendinti reformas, ir mūsų politikų atsakomybė jas daryti“, – „15min“ sakė ministras.
Jis pridūrė, kad įstatymai, kuriais numatomi paskutiniai aukštojo mokslo reformos pakeitimai, bus priimti iki balandžio 15 dienos. „Įstatymai paruošti, Seimas ateinančią savaitę turėtų balsuoti“, – sakė G.Steponavičius.