„Didžiausias srautas, be abejo, buvo savaitgalį, kai tik startavo tokia galimybė – iki pirmadienio ryto tai padariusiųjų buvo apie 150 tūkst. Nemaža dalis asmenų tą padarė pirmadienį, kai jau pradėjo veikti galimybių pasas“, – BNS trečiadienį sakė Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus.
Jo teigimu, antradienį ir trečiadienį galimybių pasą išsiėmė gerokai mažiau žmonių.
„Antradienį ir trečiadienį skaičiai yra gerokai mažesni, kadangi tie, kuriems buvo įdomu ir kurie norėjo ir galėjo gauti galimybių pasą, tai padarė ir sėkmingai jį naudoja. Tikėtina, kad panašus nuosaikus augimas išliks ir ateinančiomis dienomis“, – teigė Registrų centro atstovas.
Galimybių pasas suteikia daugiau laisvių paskiepytiems, persirgusiems ar COVID-19 testą atlikusiems žmonėms: lankytis maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti renginiuose, grįžti į fizines darbo vietas.
Persirgusieji galimybių pasą gali gauti tuo atveju, jei nuo ligos nustatymo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų, o susirgimas patvirtintas PGR ar antigeno testo rezultatu.
Paskiepyti žmonės tokį dokumentą gali turėti praėjus savaitei po „Pfizer“, „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo ar praėjus keturioms savaitėms po „Johnson & Johnson“ (ja skiepijama tik viena doze), „AstraZeneca“ vakcinos pirmosios dozės suleidimo (pastaruoju atveju būtinas antrasis skiepas, praėjus ne ilgiau nei 12 savaičių po pirmosios dozės).
Besitiriantys žmonės galimybių pasu galės naudotis parą, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.
Galimybių pasas be papildomo testavimo taip pat bus išduodamas vaikams iki 16 metų.
Galimybių pasas prieinamas interneto svetainėje gpasas.lt. Norint jį gauti, reikia patvirtinti tapatybę per Elektroninius valdžios vartus. Tuomet suformuotą QR kodą bus galima atsisiųsti ir atsispausdinti arba išsisaugoti telefone.