Didžiąją dalį per antradienį pasirašytų dokumentų sudarė elektroniniai receptai – jų iš viso pasirašyta beveik 40 tūkstančių. Įprastomis dienomis e.sveikatos sistemoje būdavo pasirašoma apie 50 tūkst. e.receptų.
E.sveikatos sistemos duomenimis, per pusdienį vaistinėse su e.receptais buvo išduota beveik 13 tūkst. vaistų. Sistemoje taip pat užfiksuota beveik 22 tūkst. ambulatorinio apsilankymo aprašymų, daugiau kaip 7 tūkst. elektroninių siuntimų, per 2,5 tūkst. laboratorinių tyrimų užsakymų, išrašyta apie 1 tūkst. vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininių pažymų.
„Turimi duomenys liudija, kad sistema grįžo į įprastą veiklos ritmą. Džiaugiamės, kad visi vėl galime pasinaudoti šios visai valstybei svarbios sistemos galimybėmis. Vis dėlto, e.sveikatos veiklos atkūrimas yra tik pirmas žingsnis link to, kad ši informacinė sistema atitiktų valstybės ir visuomenės lūkesčius. Neatidėliodami spręsime dėl kritinės infrastruktūros plėtros bei didesnio saugumo užtikrinimo“, – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.
„Atkūrus e.sveikatos sistemos veiklą, dalis prie sistemos prisijungusių pacientų nustebo joje neradę savo ligos istorijų. Dar karta užtikriname, kad visi iki incidento e.sveikatos sistemoje sukaupti duomenys buvo sėkmingai atkurti, o pacientų informacijos sistemoje gali nebūti dėl to, kad sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje lankėsi asmuo, šios informacijos į sistemą nebuvo pateikusi“, – tikina Registrų centras.
Aktyviai e.sveikatos sistemoje nedalyvaujančių sveikatos priežiūros įstaigų pacientai, norintys savo ligos istoriją sekti elektroniniu būdu, apsilankymų pas gydytojus metu turėtų jų paprašyti informaciją pateikti ir į e.sveikatos sistemą.